2011 Kovo 17

Vertybiniai popieriai

Biržoje patraukliausi bus bankai

veidas.lt

Iš “Nasdaq OMX Vilniaus” biržos įmonių pernai rezultatais išsiskyrę eksportuotojai kelrodis bus ir šiemet, sutaria analitikai.

Daugiausiai vilčių dėl gerėsiančių rodiklių dedama į bankus, optimizmo, tiesa, itin santūraus, yra ir dėl į vidaus vartojimą orientuotų Įmonių, nes jų pajamas kels ir didėjanti infliacija, rašo “Verslo žinios”.

“Swedbank Markets” analitikas Donatas Užkurėlis sakė, kad tiek per paskutinį 2010 metų ketvirtį, tiek per visus metus sėkmingai pajamas augino su eksportu glaudžiai susijusios įmonės, tokios kaip “Grigiškės”, “Vilniaus baldai”, Vilkyškių pieninė. Į vidaus paklausą orientuotų įmonių pajamos, išskyrus kai kurių energetikų, pernai stabiliu augimu pasigirti dar esą negalėjo.

“Pačios pelningiausios įmonės pernai buvo “Teo LT” ir “Lietuvos dujos”, joms atiteko trys ketvirtadaliai viso praėjusių metų grynojo pelno. Pelno augimas kilstelėjo ir grynojo pelno maržą – pernai, palyginti su 2009 metais, ji paaugo nuo 2,3 proc. iki 4,4 proc.”, – sakė analitikas.

Jo teigimu, pelningumas atsigauna, tačiau vis dar yra daugiau nei dvigubai mažesnis nei ekonominio pakilimo laikais: 2006-2007 metais, tada kai kuriais ketvirčiais grynojo pelno marža siekdavo 10-11 procentų.

“Didžiausiu augimu pernai pasižymėjo eksportuojančios įmonės ir turbūt mažai kas abejoja, kad visos biržos lokomotyvas jos išliks ir šiemet”, – tvirtino “Danske” banko Finansų maklerio skyriaus vadovas Kęstutis Celiešius.

Jis teigė, kad dėl pamažu atsigaunančios ekonomikos šiemet atsargaus optimizmo turintis ir dėl į vidaus vartojimą

“Maloniai nustebinusių ženklų iš šių įmonių, pvz., “Aprangos”, jau buvo, tikėkimės, jų atsiras ir daugiau. Nepamirškime vidaus rinkoje veikiančios TEO”, – sakė K.Celiešius, didžiausias viltis dėl gerėsiančių rezultatų šiemet jis deda į bankus, nes šie jau absorbavo nuostolius ir išsivalė balansus.

Finansų patarėjo įmonės “AJD capital” direktorius Aurimas Launikonis sakė, kad esminio lūžio biržoje akcijas kotiruojantys bankai dar neparodė, nors tą buvo galima įžvelgti didžiųjų bankų rezultatuose.

“Jei kalbėsim apie vidaus vartojimo atsigavimą, daugiau vilčių dėčiau į paslaugų įmones, tokias kaip “City Service”, Panevėžio statybos trestą. Pasipelnyti iš Rusijoje, Lenkijoje sparčiau nei Lietuvoje atsigaunančio vartojimo turėtų “Sanitas”, – mano A.Launikonis.

“Danske” banko atstovas K.Celiešius taip pat įžvelgia tendenciją, kad biržos įmonių pajamas šiemet augins ir infliacija, todėl gali susidaryti tik įspūdis, kad įmonių augimas paspartėjo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...