2014 Birželio 06

Birželį privalomų pamatyti filmų sąrašas

veidas.lt


Kino teatrus taip pat apima vasaros tingulys. Pirmasis vasaros mėnuo vertingų filmų premjerų gausa nepasižymės, tačiau vien tai, kad Lietuvą pagaliau pasieks toks ilgai lauktas ir puikiai įvertintas filmas, kaip “Vieną kartą Niujorke”, turėtų kelti kinomanų entuziazmą.

Sudėtinga lenkaičių istorija
Emocionali kino juosta “Kartą Niujorke” (rež. Jamesas Gray) žiūrovus nukels į 1921-uosius, kai į Ameriką plūdo daugybė emigrantų iš neseniai Pirmojo pasaulinio karo nuniokotos Europos. Tarp jų – dvi geresnio gyvenimo ieškančios seserys iš katalikiškos Lenkijos. Deja, svajonių šalis merginas pasitinka nesvetingai: Magda serga plaučių liga, todėl uždaroma į karantiną, o vienai likusiai Evai (akt. Marion Cotillard) iš pradžių gresia būti deportuotai atgal į Europą, vėliau tenka eiti į skaudžius kompromisus su savo sąžine, kad išliktų laukinėse Niujorko džiunglėse.
Sutiktas vyras Bruno Veisas (akt. Joaquinas Phoenixas), iš kurio ji tikisi pagalbos, įpainioja ją į prostitucijos verslą. Eva nekenčia savęs už tai, tačiau negali pasitraukti, nes jo duodami pinigai yra vienintelė galimybė padėti seseriai. Vieną dieną merginos gyvenime pasirodo Bruno pusbrolis Emilis, vadinamas magu Orlandu (akt. Jeremy Renneris), ir sužiba viltis, kad galbūt gyvenimas gali būti kitoks. Tačiau siekti laimės nebus lengva: jausmus Evai puoselėja ne tik geraširdis Emilis, bet ir neprognozuojamas, pavojingas Bruno, nemėgstantis, kad kas nors kėsintųsi į jo nuosavybę.
Ši juosta praėjusių metų Kanų festivalyje varžėsi pagrindinėje konkursinėje programoje dėl “Auksinės palmės šakelės”, tad kokybė –  garantuota. Filmui daug žavesio suteikia tai, kad režisierius J.Gray pats yra kilęs iš Ukrainos žydų emigrantų šeimos ir į šį darbą sudėjo daug patirties, kurią patyrė jo seneliai ir kiti emigrantai, į Niujorką atvykę panašiu metu kaip ir Eva.
Pagrindinį moters vaidmenį atlikusi M.Cotillard yra “Oskaro” laureatė, jo nusipelniusi vaidmeniu filme “Edit Piaf. Rožinis gyvenimas”. Kaip geriausia aktorė ji taip pat yra apdovanota “Auksiniu gaubliu”, BAFTA bei “Cezario” apdovanojimais, o už filmą “Labai ilgos sužadėtuvės” – “Cezariu” už geriausią antraplanį vaidmenį. M.Cotillard laikoma viena ryškiausių šiandieninės kartos Prancūzijos aktorių.
Kino mėgėjams ji gerai žinoma iš tokių populiarių juostų, kaip “Vidurnaktis Paryžiuje”, keturis “Oskarus” pelniusios “Pradžios” ar “Tamsos riterio sugrįžimo”.
Dviejų pagrindinių vyrų Evos gyvenime vaidmenis atliekantys aktoriai J.Phoenixas ir J.Renneris yra “Oskaro” nominantai, taip pat ne kartą įvertinti prestižinėmis kino nominacijomis ir apdovanojimais. Taigi pagrindinių aktorių komanda – tikrai stipri. Pasirodžiusi juosta sulaukė entuziastingo, be kelių išimčių, teigiamo kritikų įvertinimo.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 222014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-22-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...