2011 Birželio 01

Biokuras brangsta, bet kukliau nei dujos

veidas.lt

BFL

Vis daugiau pramonės įmonių ir centralizuotos šilumos tiekimo bendrovių energijos gamybai pasirūpina biomasės katilais, todėl auga biokuro paklausa, o kartu ir jo kaina.

Verslas ir ekspertai sako, kad biokuras brangs toliau, bet ne taip drastiškai kaip importinės gamtinės dujos, trečiadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

“Pastaruoju metu biokuro ir dujų kainų didėjimo procentinė išraiška panaši. Tačiau biokuras, palyginti su dujomis, kainuoja perpus mažiau, taigi ir kainos augimas yra mažesnis”, – bendrą tendenciją nusako Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė.

Per metus, nuo praėjusių metų balandžio, biokuras Lietuvos pirkėjams pabrango daugiau nei 100 litų už toną naftos ekvivalento, o jo kaina šį balandį, komisijos duomenimis, siekė beveik 750 litų, tačiau gamtinės dujos kainavo net 1,482 tūkst. litų, o rudeniop gali pabrangti dar apie 400 litų, nes pastaruosius 6 mėnesius brango naftos produktai, o tai atsispindi Lietuvai taikomoje dujų kainų formulėje.

Lietuvos biomasės energetikos asociacijos LTTBIOMA prezidentas Remigijus Lapinskas užtikrina, kad biokuro brangimas “neturėtų būti drastiškas” – esą biokuro rinkoje dirba daug tiekėjų ir gamintojų, kartu esama daug neišnaudotų išteklių, tokių kaip miško kirtimo atliekos ar greitos rotacijos augalai, kurių plantacijos tik pradedamos rimčiau veisti. “Kainos didėjimas yra nulemtas tokių veiksnių kaip dyzelino brangimas, nes šis kuras naudojamas medienos smulkinimo įrenginiuose, darbuotojų atlyginimų augimas”.

Kainą kelia ir šiuo metu biokuro gamybai plačiai naudojamos žaliavos – malkinės medienos – išaugusi paklausa, dėl jos biokuro gamintojai konkuruoja su medienos plokštes gaminančiomis įmonėmis.

Šiuo metu rengiamas įstatymo projektas, kuris reglamentuotų įvairių energijos išteklių, taip pat ir biokuro, biržų sukūrimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...