2011 Gegužės 07

Bin Ladenas Pakistane gyveno ilgiau nei 7 metus

veidas.lt

REUTERS

Šis pareiškimas gali dar labiau supykdyti Islamabado strateginį sąjungininką Vašingtoną, užsirūstinusį dėl fakto, kad vienas iš didžiausių Jungtinių Valstijų priešų turėjo galimybę slapstytis Pakistane.

Viena iš O.bin Ladeno našlių papasakojo pakistaniečiams tyrėjams, kad jos vyras beveik pustrečių metų gyveno viename Pakistano kaime, o vėliau persikėlė į netoliese esantį kalnų kurortą Abotabadą, kuriame įsikūrusi elitinė karo akademija. Šiame mieste O.bin Ladenas buvo nukautas per pirmadienį surengtą JAV komandosų reidą.

O.bin Ladeno žmona Amal Ahmed Abdulfattah (Amal Ahmed Abdulfata) anksčiau sakė tyrėjams, kad jos vyras su šeima penkerius metus gyveno Abotabade, kol galiausiai žuvo per vieną iš sudėtingiausių ir brangiausiai kainavusių vieno žmogaus medžioklių.

“Amal sakė tyrėjams, kad jie gyveno viename kaime Haripūro rajone beveik pustrečių metų, vėliau persikėlė į Abotabadą 2005 metų pabaigoje”, – vienas anonimu pageidavęs likti saugumo pareigūnas informavo naujienų agentūrą “Reuters”.

A.A.Abdulfattah kartu su dviem kitomis žmonomis ir keliais vaikais buvo tarp 15-16 žmonių, kuriuos Pakistano pareigūnai suėmė O.bin Ladeno buveinėje po amerikiečių reido.

Pakistanas, kuris yra smarkiai priklausomas nuo milijardų dolerių JAV paramos, dabar spaudžiamas pasiaiškinti, kokiu būdu O.bin Ladenui pavyko daugelį metų sėkmingai slapstytis nuo Islamabado žvalgybos.

Taip pat sustiprėjo įtarimai, kad Pakistano tarpžinybinė žvalgybos agentūra (ISI), anksčiau ne kartą bendradarbiaudavusi su kovotojų grupuotėmis, galėjo palaikyti ryšius su O.bin Ladenu, arba juos palaikė bent kai kurie šios šnipų organizacijos agentai.

Pakistanas tokias prielaidas neigia, sakydamas, kad Islamabadas moka didžiausią kainą, žmonių gyvybėmis ir pinigais remdamas JAV karą su teroru, pradėtą po O.bin Ladeno sekėjų surengtų išpuolių Amerikoje 2001 metų rugsėjo 11 dieną.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...