2011 Birželio 18

Bilas Gatesas savo vaikų nelepina

veidas.lt

"Technologijų" archyvas

Bilas Gatesas, „Microsoft“ kompanijos vienas iš įkūrėjų bei ilgametis vadovas, duodamas interviu žurnalui „The Heat“ užsiminė, jog savo vaikams jis neleistų naudoti „iPhone“ ar „iPad“. „Jie turi „Windows“ atitikmenis. „Zune“ muzikos grotuvas yra ne ką blogesnis nešiojamas „Windows“ įrenginys. Jie nėra skirti nepasiturintiems vaikams.“, – pridūrė jis.

Šiuo metu Bilas augina tris vaikus. Penkiolikmetę Jennifer, dvylikametį Rory ir jaunėlę devynmetę Phoebe, bei apie jų ateitį kalba labai atsakingai.

Jis nesiruošia savo vaikams palikti viso savo turto, šiuo metu įvertinto 56 milijardais JAV dolerių. „Nemanau, jog toks kiekis pinigų jiems išeitų į naudą, – sakė jis, – Jiems bus suteiktas neįtikėtinai geras išsilavinimas ir tai labiau apsimokės. Žinoma, pasirūpinsime jų sveiktos priežiūra, tačiau kalbant apie pajamas, jie patys turės pasirinkti norimą darbą. Mano vaikai normalūs ir jie atlieka kasdienius darbus, gauna kišenpinigių.“

Šiandien buvęs „Microsoft“ vadovas dirba jo paties ir žmonos įkurtame „Bill and Melinda Gates Foundation“ labdaros fonde Sietlo mieste. Visiškai pakeitęs programinės įrangos pramonę, Bilas darbą kompanijos vadovo kėdėje iškeitė į humanitarinės pagalbos teikimą 2008 metais ir į kompaniją sugrįžti nesiruošia.

„Aš ten dirbu dalį savo laiko, tačiau nesiruošiu grįžti“, – aiškino pašnekovas. Dabar jo tikslas užsiiminėti labdara. Paties teigimų, jis norėtų prieš mirtį paaukoti savo turtą bei išmokyti turtingiausius pasaulio žmones per gyvenimą labdarai atiduoti bent pusę uždirbtų pinigų. Pats Gatesas labdarai jau atidavė 28 milijardus JAV dolerių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...