2011 Sausio 27

Asmens duomenys:

Baudos už pažeidimus – pernelyg mažos

veidas.lt

Baudos už asmens duomenų tvarkymo pažeidimus pernelyg mažos, kad sustabdytų pažeidėjus, tvirtina Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius Algirdas Kunčinas.

Pasak A.Kunčino, svarstytina, ar baudų už asmens duomenų tvarkymo pažeidimus nereikėtų diferencijuoti, didesnes numatant juridiniams asmenims, taip pat – ar nevertėtų griežtinti jas už pakartotinius pažeidimus.

Europos duomenų apsaugos dienai paminėti Seime surengtoje spaudos konferencijoje A.Kunčinas sakė, jog kai kurios įmonės verčiau sumoka palyginti nedidelę baudą nei nustoja daryti pažeidimus.

“Baudos yra labai mažos, nes jei ji skiriama ne asmeniui, o įmonei, tai jiems geriau sumokėti baudą. Galbūt turėtų būti didesnė diferenciacija, jei bauda skiriama privačiam asmeniui, ar įstaigos darbuotojui, ir jei ne pirmą kartą”, – sakė vadovas.

Asmens duomenų tvarkymas pažeidžiant Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą užtraukia 500-1000 litų baudą, tokia pati veika, padaryta už tai jau bausto asmens – 1000-2000 litų baudą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...