2011 Balandžio 12

Politika

Baudas už homoseksualumo propagavimą numatyti siekiantis P.Gražulis prašo bažnyčių vadovų paramos

veidas.lt

Baudas už homoseksualumo propagavimą siekiantis numatyti parlamentaras Petras Gražulis prašo Lietuvos tradicinių religinių bendruomenių vadovų paramos.

P.Gražulis antradienį pranešė, kad kartu su grupe parlamentarų kreipėsi į katalikų, rusų stačiatikių, evangelikų liuteronų ir kitų konfesijų vadovus laišku, kuriuo prašoma viešai paraginti Seimo narius pritarti projektui dėl administracinės atsakomybės už homoseksualių santykių propagavimą.

P.Gražulio teigimu, siūlomo projekto nuostatos atitinka bažnyčių vadovų išsakytą bendrą poziciją, jog “santuokos pagrindu sukurta šeima yra bažnyčios ir valstybės pamatas”.

“Tik santuoka grindžiamoje šeimoje yra terpė, kurioje žmogus gali būti oriai pradėtas, gimti, bręsti ir tobulėti. Tačiau šiai šeimos misijai šiandien trukdo klaidingas laisvės suvokimas, leidžiantis santuoka grįstai šeimai prilyginti kitas “sąjungas”, bendrą sugyvenimą ar partnerystę”, – išplatintame pranešime cituojamas P.Gražulis.

Užtarėjų valstybės institucijose “tvarkiečio” P.Gražulio siūlymas įtvirtinti administracinę atsakomybę už viešą homoseksualių santykių propagavimą neranda.

Vyriausybė pateikė išvadą, kad projekto nuostatos prieštarauja tiek tarptautiniams, tiek Europos Sąjungos teisės aktams.

Europos teisės departamentas konstatavo, kad projekto nuostatos suponuoja tai, jog “akivaizdžiai turėtų būti vertintina kaip nediskriminavimo dėl seksualinės orientacijos principo pažeidimas”.

Seimas po pateikimo yra pritaręs P.Gražulio inicijuotoms Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų projektui, kuriuo numatoma “už viešą homoseksualių santykių propagavimą” bausti nuo 2 tūkst. iki 10 tūkst. litų bauda. Dėl įstatymo projekto priėmimo dar nebalsuota.

Parlamentaras aiškino, jog jo teikiamos pataisos tikslas – įtvirtinti, jog “už teisingos ir darnios visuomenės vertybių viešą niekinimą, viešą raginimą jas niekinti būtų įtvirtinta administracinė atsakomybė”.

Reaguodamas į P.Gražulio iniciatyvą Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kuria tiesiogiai paragino Lietuvos Seimą nepriimti įstatymo, numatančio baudas už homoseksualių santykių propagavimą, o prezidentei siūlė jį vetuoti, jei bus priimtas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...