2011 Sausio 23

Religija

Bangladeše 2,5 mln. musulmonų meldėsi

veidas.lt

Maždaug du su puse milijonų musulmonų sekmadienį dalyvavo masinėje maldoje netoli Bangladešo sostinės Dakos – tai antra po hadžo didžiausia metinė musulmonų šventė.

Dakos gatvės, kuriose paprastai zuja daugybė žmonių, buvo tuščios, nes tikintieji paliko visus darbus ir susirinko ant Turago upės kranto Pasaulio musulmonų susirinkimo – Bišva Idžtemos – pirmosios fazės pabaigai.

Kasmet tris dienas vykstančios Bišva Idžtemos metu musulmonai meldžiasi ir klausosi religijos autoritetų. Pirmas toks susirinkimas įvyko 7-ajame dešimtmetyje Tongyje, maždaug 30 km į šiaurę nuo Dakos.

Šiais metais tokia musulmonų sueiga vyksta dviem etapais, kad joje galėtų dalyvauti visi norintieji. Antrasis etapas prasideda kitą savaitę.

Pirmą kartą jį surengė nepolitinė organizacija “Tablig Jamaat”, kuri ragina žmones savo kasdieniame gyvenime vadovautis islamo vertybėmis.

Bišva Idžtemoje dalyvauja ir dešimtys tūkstančių užsieniečių, bet dauguma dalyvių būna žmonės iš Bangladešo kaimo vietovių, kuriems šis renginys prilygsta hadžui – piligriminei kelionei į Meką.

Bangladešas yra trečioji pagal gyventojų skaičių musulmoniška pasaulio valstybė, joje musulmonai sudaro beveik 90 proc. gyventojų, kurių iš viso yra 144 milijonai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...