2011 Birželio 08

Baltijos biržose šiemet laukia naujų debiutų

veidas.lt

Snapnix

Konkrečios įmonės ir jos veiklos sektoriaus jis neatskleidė. “Gild” atstovas prognozavo, kad šiemet Lietuvoje iš viso galime sulaukti 2, Estijoje -1-2 naujų IPO.

Suomijos investicinio banko “Evli Securities” Lietuvos filialo vadovas Julijus Grigaliūnas atskleidė, kad bankas taip pat dirba “ties keletu IPO projektų” Baltijos šalyse.

“Jų įgyvendinimo tikimės 2012 metais. O šiemet gali vykti vienas kitas IPO ir tikriausiai viena kita jau į sąrašus įtraukta įmonė pritrauks papildomų lėšų. Tačiau neturime konkrečių projektų, kurių įgyvendinimo tikėtumėmės netrukus”, – nurodė jis.

“Swedbank” įmonių finansų padalinio Lietuvoje vadovas Jonas Kvedaravičius skaičiavo, kad nuo 2007 metų Lietuvoje tebuvo vos 3 nauji IPO -juos rengė įmonės “City Service”, “Agrovvill Group” ir “Linas Agro Group” (LAG).

“Tad kalbėti apie 2 ir daugiau IPO vien šiemet, manau, būtų per drąsu”, – sakė J.Kvedaravičius. Tačiau jis optimistiškesnis dėl Estijos – ten naujų IPO galime sulaukti, mat kai kurios įmonės jau pasamdžiusios tuo besirūpinančius konsultantus.

“Swedbanko” atstovas naujus IPO galinčių rengti įmonių patarė ieškoti tarp lyderiaujančių konkrečių sektorių bendrovių.

Estijos žiniasklaida tarp galimų pretendentų rengti IPO neseniai įvardijo Estijos žemės ūkio bendrovę “Trigon Dairy Farm”, skalūnų gavybos bendrovę “Viru Keemia Grupp”. Apie galimybę Baltijos šalių biržose platinti akcijas yra užsiminęs ir švedų “Swedbank”.

+370 5 2058521

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...