2010 Rugsėjo 24

Užsienio politika

Baltarusijos valdymo modelis po pasaulinės krizės pasirodė esąs reikalingas

veidas.lt

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad respublikoje pasirinktas teisingas valstybės valdymo modelis, numatantis, taip pat ir centralizuotą valdžią bei prezidento vertikalės kūrimą.

“Esu tvirtai įsitikinęs, kad valstybės vaidmuo dabartiniame pasaulyje didžiulis ir labai aktyvus visose srityse, tarp jų ekonomikoje ir politikoje”, – sakė A.Lukašenka per susitikimą su Valdymo akademijos prie Baltarusijos prezidento studentais ir dėstytojais.

Kaip pavyzdį prezidentas pateikė situaciją, susijusią su pasauline finansų ir ekonomikos krize.

“Šios krizės priežastis buvo ta, kad valstybė atidavė išimtinę teisę į viską privatininkams, dažnai atsitiktiniams žmonėms”, – sakė A.Lukašenka. Todėl, pasak jo, “griuvo ekonomika, bankai (Jungtinėse Valstijose), ir į šią prarają įtraukė viską paskui save”.

Žengiant žingsnius iš krizės, pasaulyje “buvo sustiprintas valstybės vaidmuo, o tai Baltarusijoje buvo daroma visada ir už tai mes buvome kritikuojami”, pažymėjo valstybės vadovas.

“Staiga Baltarusijos modelis pasidarė reikalingas “, – sakė A.Lukašenka, pabrėždamas, jog vieta ir laikas parodė, kad politika Baltarusijos valstybėje teisinga pasirinktai.

“Išvada viena: valstybė turi būti ir ji turi rūpintis vienaip ar kitaip šalyje vykstančiais procesais. Bet valstybė jokiu būdu neturi kištis ten, kur ji negali vadovauti efektyviai”, – pridūrė A.Lukašenka.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. jk jk rašo:

    Prezidentas Lukasenka yra vadovas sektinas visiems ypac pabaltijo vadovams


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...