2011 Vasario 03

Politika

Baltarusijos opozicijai skirs 87 mln. eurų

veidas.lt

Baltarusijai bus skirta 87 mln. eurų finansinė pagalba iš užsienio, pranešė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis), apibendrindamas trečiadienį Varšuvoje vykusios tarptautinės konferencijos “Solidarumas su Baltarusija” rezultatus.

Lenkijos užsienio reikalų ministerijos organizuotoje pagalbos baltarusių opozicijai konferencijoje dalyvavo 36 delegacijos iš Europos Sąjungos (ES) šalių, Kroatijos, Makedonijos, Turkijos, JAV, Kanados Šveicarijos, Norvegijos, Armėnijos, Moldovos ir Ukrainos.

Be finansinės pagalbos Baltarusijos pilietinėms institucijoms taip pat pažadėta skirti stipendijas ir padengti mokestį už studijas baltarusių studentams, kurie dėl persekiojimo priversti palikti gimtinę.

Kreipdamasis į baltarusius R.Sikorskis pabrėžė, kad Europos valstybės toliau juos rems.

Renginyje dalyvavęs opozicijos aktyvistas Aleksandras Milinkevičius savo ruožtu pabrėžė, kad negalima palikti baltarusių vienų, ir Europa turi parodyti savo paramos ženklus.

Šią konferenciją buvo nuspręsta surengti po to, kai Baltarusijos režimas ėmėsi represijų prieš opozicionierius, reaguodamas į masinius protestus prieš Aleksandro Lukašenkos perrinkimą gruodį vykusiuose rinkimuose.

A.Lukašenka, kurį Vašingtonas yra pavadinęs paskutiniu Europos diktatoriumi, per precedento neturinčią kampaniją prieš protestus dėl jo perrinkimo įkalino šimtus politinių oponentų.

ES dėl šios kampanijos įvedė draudimus išduoti vizas A.Lukašenkai ir beveik 160-čiai jo pareigūnų, taip pat – įšaldė jų sąskaitas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...