2011 Sausio 02

Užsienis

Baltarusijoje nutrauktas ESBO darbas

veidas.lt

Baltarusijos valdžia nepratęsė Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) biuro darbo, rašo naujienų svetainė lenta.ru.

Tai pranešama šalies Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai, paskelbtame šios žinybos tinklalapyje.

Dokumente sakoma, jog šį sprendimą “lėmė tai, kad nėra objektyvaus pagrindo išsaugoti ESBO misiją Baltarusijoje”.

Patikslinama, jog nors ESBO neturi biuro Minske, tai neatsilieps Baltarusijos sąveikos su šia organizacija lygiui.

Taip pat priduriama, kad anksčiau ESBO vietos biurai buvo uždaryti kitose buvusios SSRS valstybėse, konkrečiai – Gruzijoje, Estijoje ir Latvijoje. Dabar šios šalys palaiko tiesioginius ryšius su ESBO instruktoriais.

Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka iškritikavo ESBO poziciją dėl prezidento rinkimų šalyje gruodžio 19 dieną – organizacija pareiškė nusivylimą tuo, kaip buvo skaičiuojami balsai ir apskritai visu rinkimų procesu.

Rinkimuose dalyvavo dešimt kandidatų, tarp jų A.Lukašenka, kuris balotiravosi ketvirtąjį kartą – anksčiau buvo padarytos šalies konstitucijos pataisos, leidžiančios jam taip elgtis.

Remiantis oficialia statistika, dabartinis prezidentas iškovojo pergalę per pirmąjį rinkimų ratą, surinkęs daugiau kaip 80 proc. balsų.

Paskelbus rinkimų rezultatus, Minske vyko daugiatūkstantinės protesto akcijose, kurias išvaikė ypatingosios paskirties milicijos būrys (OMON). Daugelis akcijos dalyvių buvo areštuoti.

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas gruodžio 20 dieną pasveikino A.Lukašenką, perrinktą prezidentu, o Rusijos ambasadorius pritarė protestuotojų sulaikymui, tuo tarpu JAV valstybės departamentas pripažino, kad Baltarusijos prezidento rinkimai yra nelegitimiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...