2011 Sausio 25

Energetika

Baltarusija sutartį su Rusija dėl AE pasirašys gretai

veidas.lt

25 Sau 2011 15:56 |Category: Užsienio verslas

Baltarusija ir Rusija planuoja vasario pabaigoje arba kovo pradžioje vienu paketu pasirašyti tarpvyriausybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo įgyvendinant atominės elektrinės (AE) Baltarusijoje projektą ir dėl lygiagretaus energetikos sistemų darbo.

Tai pranešė Baltarusijos pirmasis vicepremjeras Vladimiras Semaška per susitikimą su Rusijos valstybinės korporacijos “Rosatom” vadovu Sergejumi Kirijenka antradienį Minske.

Anot V.Semaškos, Baltarusija ir Rusija susitarė atlikti būtinas vidaus valstybines procedūras,”kad galėtume, jeigu ne vasario pabaigoje, tai kovo pradžioje, pasirašyti tarpvyriausybinį susitarimą”.

Baltarusijos pirmasis vicepremjeras pridūrė, jog šalys suderimo priemonių planą bendrai energetikos įmonei steigti, kuri turėtų pradėti veikti šių metų birželį.

S.Kirijenka per vėliau vykusį jo susitikimą su Baltarusijos premjeru Michailu Miasnikovičiumi pareiškė, kad Rusija “pasirengusi pirmąjį šių metų ketvirtį vienu metu pasirašyti du tarpvyriausybinius susitarimus”.

Baltarusija tikisi ne vėliau kaip 2020 metais pradėti eksploatuoti du atominės elektrinės blokus, kurių galingumas sudarytų iš viso 2,4 gigavatų. Generaliniu rangovu pasirinkta Rusijos “Atomstrojeksport”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...