2011 Vasario 21

Baltarusija nepereis į Rusijos įtaką

veidas.lt

Baltarusijos parlamento pirmininkas Vladimiras Andreičenka mano, jog yra nerimti ir neturi pagrindo pareiškimai, kad Minskas pereis į Rusijos įtaką, pašlijus santykiams su Vakarais.

“Baltarusija plėtoja savo santykius su išoriniu pasauliu, remdamasi Baltarusijos liaudies interesais. O šie interesai įgyvendinami ne pereinant iš vienos įtakos į kitą, o kuriant lygiateisių santykių sistemą, plečiant bendradarbiavimą, kuris grindžiamas savitarpio pagarbos ir nesikišimo į šalių viena kitos vidaus reikalus principais”, – pareiškė Nacionalinio Susirinkimo Atstovų Rūmų vadovas interviu agentūrai “Interfax”.

Pasak V.Andreičenko,”žmonės, pateikiantys tokius teiginius (apie perėjimą į Rusijos įtaką), blogai išmano politinę situaciją Baltarusijos Respublikoje.”

“Tiesa yra ta, kad mūsų šalies suverenitetas ir nepriklausomybė – kertiniai Baltarusijos valstybės vidaus ir užsienio politikos akmenys”, – pridūrė jis.

“Čia derėtų priminti, kad 2010 metais prekių apyvarta tarp mūsų šalių, nepaisant pasaulinės krizės įtakos, išaugo 18,9 proc., o eksportas į Rusijos Federaciją padidėjo 46,1 proc.”, – pridūrė V.Andreičenka.

Jis taip pat pareiškė, kad ES sankcijos Baltarusijai neturi perspektyvos.

“Mąstymas sankcijomis tik pagilina skiriamąsias linijas ir griauna pasitikėjimą. Pastarųjų metų patyrimas uždrausti įvažiuoti į ES Baltarusijos pareigūnams įrodė visą tokio požiūrio neperspektyvumą”, – pridūrė jis.

Žemųjų parlamento rūmų pirmininkas kurio pavardė neįtraukta į vizų negausiančiųjų sąrašus, mano, jog tai gali rodyti, kad Europa palieka galimybę tęsti dialogą su Baltarusijos parlamentu.

“Manau, kad ir šis motyvas buvo”, – pareiškė jis.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...