2010 Spalio 18

Aleksandras Lukašenka

Baltarusija dėl sienos kirtimo sutarties priėmė Lietuvos variantą

veidas.lt

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigia, jog tariantis dėl supaprastinto valstybės sienos kirtimo pasienio zonos gyventojams Minskas sutiko su Vilniaus pateiktu susitarimo variantu.

“Mes savo darbą padarėme. Dar daugiau – mes priėmėme Lietuvos variantą. Kokį susitarimą lietuviai pateikė, tokį mes priėmėme. Kokie dar klausimai mums? Kai tik būsite pasirengę, mes pasirašysime dokumentą. Esu įsitikinęs, jei Lietuvos pusė norės pasirašyti šį susitarimą, iki naujųjų metų tai padarysime “, – interviu dienraščiui “Litovskij kurjer” sakė Baltarusijos vadovas.

Interviu ištraukos skelbiamos Baltarusijos prezidento oficialioje interneto svetainėje.

Lietuvos pareigūnų teigimu, iki šiol daugiausiai klausimų derantis dėl sutarties buvo kilę dėl gyventojų, kurie galėtų be vizų kirsti sieną, registracijos.

A.Lukašenka taip pat pabrėžė, kad ekonominis bendradarbiavimas su Baltarusija “gali duoti didelių dividendų Lietuvos ekonomikai, mūsų draugų lietuvių gerovei”.

“Dar labai svarbu: mes juk su meile jums priimame. Aš pažįstu daug lietuvių. Man baltarusiai, rusai ar lietuviai – tas pats. Mūsų visuomenė tokia tolerantiška ir internacionalinė, kad lietuviams nieko kito daugiau ir norėti nereikia. Mes pasirengę atsižvelgti į visus interesus”, – kalbėjo paskutiniu Europos diktatoriumi ilgai vadintas Baltarusijos vadovas.

Buvo tikimasi, kad susitarimą, kuris leistų supaprastintą judėjimą netoli sienos gyvenantiems žmonėms, Lietuva ir Baltarusija pasirašys pernai rugsėjį per A.Lukašenkos vizitą Vilniuje, tačiau, pasak Lietuvos diplomatų, Baltarusijos pusė tuomet paprašė pasirašymą atidėti ir patikslinti kai kuriuos klausimus.

Planuojama, kad pagal sutartį, rajonuose, esančiuose iki 50 kilometrų nuo sienos, gyventojai galėtų judėti turėdami specialius leidimus. Tokiu atveju Gardino ir Lydos gyventojai galėtų be vizų atvykti į Vilnių ir Druskininkus ir atvirkščiai.

Lietuvos teritorijoje prie Baltarusijos, kurioje būtų leidžiamas judėjimas per sieną be vizų, gyvena apie 800 tūkst. žmonių. Baltarusijos pusėje teoriškai laisvu judėjimu galėtų pasinaudoti apie 600 tūkst. gyventojų

Dėl supaprastintos sienos kirtimo tvarkos Lietuvos – Kaliningrado srities pasienio gyventojams Lietuva derėjosi ir su Rusija, tačiau Maskva dabar nori bevizio režimo visai Kaliningrado sričiai, o galiausiai – ir visai Rusijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...