2010 Spalio 29

Paulius Saudargas

Balsavimą internetu – užsienio lietuviams

veidas.lt

Seime įvykusioje spaudos konferencijoje Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Paulius Saudargas pasisakė už kuo greitesnį užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių įtraukimą į politinį Lietuvos gyvenimą suteikiant jiems teisę balsuoti internetu.

Tai pasitarnautų kaip eksperimentas ir leistų išsklaidyti daugelį su balsavimo internetu įvedimu Lietuvoje susijusių abejonių. Seimo nario manymu, šis siūlymas galėtų būti įgyvendintas jau rengiantis 2012 metų Seimo rinkimams.

Spaudos konferencijoje P. Saudargas pabrėžė: „Leidimas internetu balsuoti tik užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams nesukeltų didelio pavojaus visų rinkimų rezultatams nesėkmės – kibernetinės atakos, serverio gedimų ir panašių dalykų – atveju. Visi užsienyje balsavusiųjų balsai būtų skaičiuojami vienoje Naujamiesčio apygardoje. Vadinasi, blogiausiu atveju, negaliojančiais galėtų būti paskelbti tik vienos apygardos balsai, neįtakojant kitų Lietuvos rinkiminių apygardų rezultatų.“

P. Saudargas tikisi, kad investicijos, susijusios su balsavimo internetu sistemos kūrimu, būtų vienkartinės, t.y. įvedus tokią galimybę internetu balsuoti tik užsienio lietuviams, vėliau norint prijungti prie šios sistemos likusias Lietuvos rinkimines apygardas daug papildomų lėšų tam jau nereikėtų.

„Balsuojant internetu užsienio valstybėse balsų pirkimo ar kitų nesąžiningų veiksmų tikimybė kur kas mažesnė. Sunku įsivaizduoti, kad net ir nesąžiningos partijos ar kandidatai norėdami neskaidriais būdais paveikti balsuojančiųjų valią, galėtų to siekti po visą pasaulį labai išskaidytoje apygardoje“, – sakė P. Saudargas.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  Em, kodėl užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai turetų nulemti Lietuvoje gyvenančių žmonių ateitį? Čia gi tas pats, kas 20 proc. emigravusių į Airiją vokiečių (tarkim) ir jau ten 12 metų gyvenančių, staiga sumanytų pabalsuoti savo Parlamento (Bundestago) rinkimuose. Spėkit, kas jiems tai leistų?

  Tad, manau, kad visiškai nekorektiška tokį dalyką būtų priimti, nes jie jau NEBEGYVENA Lietuvoje.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...