2010 Birželio 09

Kenkėjai

Baiminamasi skruzdžių ir musių antplūdžio

veidas.lt

Prasidėjus vasaros sezonui kenkėjų kontrolės ekspertai pastebi sparčiai didėjantį užklausų skaičių. Ne tik regionų, bet ir miestų gyventojai bei įmonės, vis dažniau kreipiasi į kenkėjų kontrolės ekspertus ieškodami priemonių ar būdų, kaip išnaikinti sodus, skverus, daržus užpuolusias skruzdes arba kaip apsisaugoti nuo itin didelio kiekio musių ar uodų.

“Užklausų skaičius padidėjo net 93 proc., o svetainės lankomumas 30 proc. per pastarąjį šių metų ketvirtį. Dažniausiai žmonės kreipiasi į mus norėdami pasikonsultuoti dėl skruzdžių, uodų ar musių antplūdžio.”, – teigia kenkėjų kontrolės įmonės “Dezinfa” direktorė Margarita Kutkaitė.

“Žmonės galvoja, kad šiuos kenkėjus galima naikinti įprastomis priemonėmis, tačiau prekybos centruose parduodamos kontrolės priemonės dažniausiai yra tik trumpalaikio poveikio. Pastaruoju metu sulaukiame itin daug skambučių, žmonės prašo konsultacijų, patarimų. Pastebėjome, kad dažniausiai gyventojai kreipiasi į ekspertus tik tuomet, kai išleidžia nemažai pinigų įvairioms kontrolės priemonėms, norėto rezultato nesulaukia ir galiausiai patys nukenčia nuo skruzdžių, uodų ar musių įkandimų .”– teigia M. Kutkaitė.

Anot M. Kutkaitės, šių metų oro sąlygos labai palankios atsirasti skruzdėms, uodams ir musėms, o dabartinė situacija leidžia teigti, jog kai kuriuose rajonuose sulauksime itin didelio šių kenkėjų antplūdžio, todėl pataria iš anksto pasirūpinti prevencinėmis priemonėmis. “Pastaruoju metu vis labiau populiarėja specialios insekticidinės lempos, skirtos naikinti musėms. Sukonstruotos gyvenamosiose patalpose, sodybose, biuruose, šios lempos be jokių cheminių elementų, privilioja ir sugauna muses, todėl nekenkia žmogaus sveikatai ir aplinkai. Svarbiausia tai, kad negyvų vabzdžių dalelės nepatenka atgal į aplinką, todėl neteks valgyti maisto su atskilusiomis musių dalelėmis.” – teigia M. Kutkaitė.

Skruzdžių naikinimui kenkėjų kontrolės ekspertai siūlo atlikti purškimus patalpose arba lauke, profesionaliam naudojimui skirtomis priemonėmis, siekiant sunaikinti pagrindinį skruzdžių lizdą. Tuo tarpu nuo uodų galima apsisaugoti insekticidais purškiant paviršius, ant kurių tupia uodai (pvz., pavėsines, lauko terasas ir pan.) Taip pat rekomenduotina išbandyti uodų lervų naikinimą, kuris iš anksto užkerta kelią uodų gausėjimui.

Skruzdės, uodai ir musės “gyvena” tarp žmonių, papuola ant maisto, rūbų, kitų buitinės paskirties daiktų. Ant kenkėjų letenėlių lieka bakterijų, įvairių ligų sukėlėjų, kurie kenkia žmogaus sveikatai ir gali tapti rimtų ligų priežastimi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...