2011 Birželio 15

B. Obama po 50 metų apsilankė Puerto Rike

veidas.lt

REUTERS
Barakas Obama (Barack Obama) tapo pirmuoju pareigas einančiu JAV prezidentu, po 50 metų pertraukos apsilankiusiu Puerto Rike. Viešnagės metu jis salos gyventojams žadėjo paramą apsisprendžiant dėl savo ateities.

Puerto Rikas yra savivaldi, neinkorporuota JAV teritorija. Puerto Rike kelis dešimtmečius vyksta debatai, ar jis turi išlaikyti šį statusą, ar tapti tikra JAV valstija, ar siekti nepriklausomybės. “Jei Puerto Riko gyventojai aiškiai apsispręs, mano vyriausybė bus jų pusėje”, – pareiškė B. Obama.

Baltųjų rūmų duomenimis, B. Obama yra pirmasis JAV prezidentas po Džono F. Kenedžio (John F. Kennedy), su oficialiu vizitu atvykęs į Puerto Riką. Šis čia lankėsi 1961-aisiais.

B. Obama viešėjo Puerto Rike ir 2008-aisiais, tačiau tada jis dar buvo kandidatas į JAV prezidentus. Antradienį vykusi jo kelionė taip pat vertinama kaip rinkimų kovos renginys. Puerto Riko gyventojai JAV prezidento rinkimuose balsuoti negali, tačiau jie turi milijonus balsavimo teisę turinčių giminaičių JAV žemyninėje dalyje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...