2011 Gegužės 16

B.Jelciną ketina apdovanoti ordinu

veidas.lt

Scanpix

Lietuva Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi po mirties ketina apdovanoti pirmąjį Rusijos prezidentą Borisą Jelciną, taip pagerbdama jo nuopelnus Lietuvos nepriklausomybės įtvirtinimui.

Šis klausimas įtrauktas į pirmadienio Vyriausybės pasitarimo darbotvarkę. Valstybės apdovanojimus Lietuvoje savo dekretu skiria prezidentas.

Vytauto Didžiojo ordino Didysis kryžius yra trečias pagal reikšmę aukščiausias Lietuvos valstybės apdovanojimas. Jis skiriamas Lietuvos ir užsienio valstybių vadovams bei piliečiams už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei.

B.Jelcinas Rusijos prezidentu buvo 1991-1999 metais. Jis mirė 2007-aisiais.

Užsienio reikalų ministerijos Spaudos ir viešųjų ryšių skyrius BNS pranešė, kad B.Jelciną apdovanoti po mirties siūloma atsižvelgiant į jo nuopelnus Lietuvos nepriklausomybės įtvirtinimui, Lietuvos ir Rusijos dvišaliams santykiams bei istorinį kontekstą.

Šiais metais bus minima Sutarties tarp Lietuvos Respublikos ir RTFSR dėl tarpvalstybinių santykių pagrindų pasirašymo dvidešimtmečio sukaktis. Šią sutartį B.Jelcinas ir Lietuvos Aukščiausios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis pasirašė Maskvoje 1991 metų liepos 29 dieną. Tai buvo vienas pirmųjų atkurtos Lietuvos nepriklausomybę pripažinusių ir sienas įtvirtinusių tarptautinių dokumentų.

1992 metais B.Jelcinas pasirašė bendrą dvišalį komunikatą dėl sovietų kariuomenės išvedimo, 1997 metais Lietuvos ir Rusijos prezidentai Algirdas Brazauskas ir B.Jelcinas pasirašė Sutartį dėl valstybinės sienos.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...