2011 Birželio 29

Automobilių rinkoje prognozuojamas sąstingis

veidas.lt

BFL

Karštligiškai Lietuvoje supirkinėję naudotus automobilius baltarusiai ir kazachai traukiasi, nes nuo liepos 1 dienos jų šalyse turėtų padidėti muitai įvežamiems automobiliams.

Vieni automobilių perpardavinėtojai tikina, kad iš Lietuvos iššluotos visos naudotos mašinos, kiti – jog neišparduotų automobilių liko dar labai daug.

Nesutariama ir dėl kainų prognozių, tačiau esą jei ir pigs, tai tik seni automobiliai. Pasak automobilių perpardavinėtojų, pastarosiomis dienomis baltarusiai dar perka mašinas, tačiau tai jau esančios “paskutinės kregždės”.

Automobilių prekeiviai prognozuoja, kad dabar automobilių rinkoje turėtų prasidėti sąstingis, kuris gali užsitęsti keletą mėnesių. Tačiau jie kol kas nelinkę džiuginti lietuvaičių, kurie specialiai laukė liepos 1-osios, tikėdamiesi, kad tuomet gerokai nukris mašinų kainos. Manoma, kad mažiau kainuoti gali tik labai seni automobiliai. VAKARŲ EKSPRESAS

Pasikeitusią naudotų automobilių rinką jau pajuto ir Klaipėdos konteinerių terminalas. Dar šio mėnesio pradžioje buvo sulaukiama po 600-700 konteinerių su automobiliais iš JAV, o šią savaitę jų planuojama priimti vos 20-30.

Rusijai, Baltarusijai ir Kazachstanui ratifikavus sutartį dėl vienodos muitų erdvės sukūrimo pastarosiose dviejose šalyse fiziniams asmenims muitai už įvežamą naudotą automobilį išaugs iki dabar galiojančių aukštų muito dydžių Rusijoje. Tai reiškia, kad Baltarusijoje už įvežamą mašiną teks mokėti daugiau nei 4, Kazachstane – daugiau nei 3 kartus didesnius muitus. Jų dydžiai priklausys nuo automobilio pagaminimo metų, vertės ir variklio darbo tūrio. “Naudotų automobilių rinkos laukia sąstingis”. VAKARŲ EKSPRESAS

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...