2012 Rugpjūčio 12

Automobilių pirkėjai šaiposi iš pardavėjų gąsdinimų brangymečiu

veidas.lt


Automobilių pardavimas Lietuvoje toliau čiuožia žemyn: per pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, naujų automobilių parduota 7 proc. mažiau, o naudotų – net 18 proc. Tai rodo naujausi UAB “Auto Tyrimai” duomenys.

Šį nuosmukį bendrovės ekspertai aiškina sumažėjusiu pirkėjų iš NVS šalių susidomėjimu. Pernai liepą daugelyje NVS šalių pasikeitė naudotų automobilių apmokestinimas, tad baltarusiams ar kazachams tiesiog nebeapsimoka vykti į Lietuvą pirkti automobilių.
Tai buvo viena priežasčių, kodėl, portalo “Autoplius.lt” plėtros vadovo Viktoro Daukšo teigimu, nuo šių metų antrojo ketvirčio pradžios automobiliai pradėjo pigti. “Palyginti su šių metų pirmuoju ketvirčiu, automobiliai pigo nuo 2,8 iki 5,8 proc., priklausomai nuo jų amžiaus grupės. Labiausiai pigo 11–15 metų ir senesni naudoti automobiliai”, – teigia V.Daukšas.
Kaip liudija bendrovės “Diginet.lt” atlikta automobilių pirkėjų apklausa, net 81 proc. visų automobilių pirkėjų nuo pradinės automobilių kainos nusiderėjo 5–10 proc.
Kitaip tariant, automobilių pardavėjų gąsdinimai, prasidėję pernai rudenį ir ypač suintensyvėję šįmet pavasarį, esą artėja naujas automobilių kainų šuolis, nes  Rusija nuo liepos tapsianti Pasaulio prekybos organizacijos nare ir dėl to neva sumažėsią įvežamų automobilių muitai ir iki stulbinamų aukštumų pagyvėsianti paklausa – yra nieko verti.
V.Daukšas teigia, jog teoriškai automobiliai turėję jau pabrangti, bet Rusija esanti tokia nenuspėjama, kad čia viskas keičiasi paskutinę minutę. “Viena vertus, stodama į PPO Rusija įsipareigojo sumažinti muitus, tad europietiškų automobilių paklausa turėtų augti, kita vertus, Rusijos vyriausybė siekia apsaugoti vietos automobilių gamintojus, tad šiuo metu kalbama apie naują – žaliąjį arba senų automobilių utilizavimo mokestį, kuris sieks nuo tūkstančio iki 3,5 tūkst. eurų. Jei toks mokestis bus įvestas, laukto prekybos pagyvėjimo nebus, taigi ir kainos labai nekils”, – pripažįsta V.Daukšas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...