2011 Balandžio 06

BMW Vision ConnectedDrive

Automobilis – vairuotojo draugas

veidas.lt

"Veido" archyvas
"Veido" archyvas

Tai nekompiuterinė vizija, o puikiai funkcionuojantis studijinis modelis. Rodsterį, kuriame pilna įvairiausių išmaniųjų technologijų sukūrė grupė Adriano van Hooydonko stilistų

BMW Vision ConnectedDrive yra gražiai “aprengta” protinga transporto priemonė, kurios užduotis rūpintis vairuotojo ir keleivio saugumu bei gera nuotaika. BMW koncerno dvivietis koncepcinis rodsteris yra vokiečių automobilių gamintojo žvilgsnis į ateitį.

Šio koncepcinio modelio galimybes BMW pristato štai taip: “Kai lipi į mašiną, sistema automatiškai jungiasi prie tavo mobiliojo telefono ir sinchronizuoja kalendoriuje įrašytų susitikimų grafiką. Pasirodo, netrukus jums reikia važiuoti svarbių pietų su drauge viename žinomų miesto restoranų.

Navigatoriui siunčiamas restorano adresas, trimačiame “Head-up” ekrane, esančiame ant priekinio lango stiklo, rodomas optimalus maršrutas, sudarytas atsižvelgiant į esamą situaciją miesto keliuose (spūstys, apylankos, eismo įvykiai ir kt.), arba… pasiūlymas pasinaudoti visuomeniniu transportu. Prieš pat susitikimą draugė atsiunčia jums SMS žinutę (ją galima perskaityti ekrane arba, pasinaudodamas “tekstas-kalba” funkcija, tai padarys pats automobilis), kurioje prašoma pasirinkti kitą restoraną, nes šiame nėra laisvų vietų. Tada į darbą kimba “BMW Assist Information Service” funkcija, kuri susisiekusi su asmeniniu “BMW Connected Call Center” patarėju, ne tik pasiūlys kitą restoraną, bet ir padės užsakyti staliuką. Gavęs kito užsakymo patvirtinimą, automobilis siunčia navigatoriui naujus duomenis ir vėl parenka optimalų maršrutą. Naudodamiesi “kalba-tekstas” funkcija diktuojate SMS tekstą draugei ir nurodote kito restorano adresą.

Atvykus į vietą (pasirodo, restoranas yra didžiulio dangoraižio 25 aukšte ir čia yra atskiras garažas), sistema nurodys artimiausią laisvą vietą stovėjimo aikštelėje ir, esant reikalui, net gali pati pastatyti mašiną. Išlipus iš automobilio, į mobilųjį telefoną siunčiamas žemėlapis, kuriuo naudodamiesi lengvai rasite susitikimo vietą (telefonas perima navigatoriaus vaidmenį)”.

Važiuodamas BMW Vision ConnectedDrive nuolat fiksuoja situaciją aplink ir stebėdamas kitas transporto priemones sugeba perspėti vairuotoją apie galimą pavojų, pvz., kad už posūkio stovi automobilis, reikia pakeisti eismo juostą, gresia susidūrimas ir t.t. Vairuotojui nesureagavus į perspėjimą, mašina gali automatiškai pradėti stabdyti ir taip sumažinti susidūrimo tikimybę. Iš kitų įdomesnių šio modelio funkcijų reikėtų paminėti nuolatinį ryšį su internetu ir vairuotojui arba keleiviui suteikiamą informaciją apie pravažiuojamus istorinius paminklus, pramogas arba vykstančius kultūrinius renginius. Sistema pagal vairuotojo skonį ar net nuotaiką gali parinkti ir muziką.

Dar reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip pristatomi duomenys “Head-up ekrane”. Tam tikru momentu svarbiausia informacija visada rodoma pirmame plane, mažiau svarbi – antrame. Daugumą automobilio funkcijų galima valdyti balsu arba “iDrive” sukamąja rankenėle ir per vidurinėje konsolėje esantį liečiamąjį ekraną.

Nors Vision ConnectedDrive nėra tarp tų modelių, kurie kada nors galėtų būti gaminami serijiniu būdu, pristatyti sprendimai vis dėlto gali sužavėti ir ateityje net panaudoti BMW automobiliuose. Rodsterio versija pasirinkta tam, kad būtų paprasčiau pažvelgti į modelio vidų ir pamatyti jo siūlomas galimybes.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...