2012 Gruodžio 28

Auksiniai Rūtos Meilutytės metai

veidas.lt


Penkiolikmetė Rūta Meilutytė – pirmoji Lietuvos plaukikė, tais pačiais metais tapusi ir olimpine, ir pasaulio čempione.

Jaunoji Lietuvos sportininkė Rūta Meilutytė į pasaulio plaukimo elitą įskriejo kaip viesulas. Iki tol plačiajai visuomenei negirdėta, jokiose rimtose suaugusiųjų varžybose nedalyvavusi R.Meilutytė šiemet debiutavo Londono olimpiadoje ir iškart pasipuošė aukso medaliu. Lietuvius, nepratusius prie tokių netikėtų pergalių, užplūdo euforija, o Rūtai iškart buvo suteiktas auksinės Lietuvos mergaitės vardas.
Šie metai atskleidė, kad jaunoji Lietuvos plaukikė apskritai nesustabdoma – vos atslūgus lietuvių džiaugsmui po olimpiados, Rūta Kalėdų švenčių proga lietuviams padovanojo net tris pasaulio čempionato medalius. Turkijoje vykusiame pasaulio plaukimo trumpajame baseine (25 m) čempionate du aukso medalius Rūta iškovojo 100 ir 50 metrų plaukimo krūtine rungtyje, o sidabro – 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje.
R.Meilutytės progreso sparta vėl pranoko visas prognozes – po olimpiados Lietuvos plaukimo federacijos atstovai reiškė viltis, kad per dvejus metus jaunoji sportininkė pagerins pasaulio rekordą, tačiau niekas nesitikėjo, kad šiam tikslui pasiekti jai pakaks vos pusmečio. Turkijoje vykusiame pasaulio plaukimo čempionate R.Meilutytė pagerino asmeninį, Europos ir pasaulio rekordą 100 m plaukimo krūtine rungtyje. O iškovotas sidabro medalis kompleksinio plaukimo rungtyje atskleidė ir ryškėjantį jos universalumą.
„Rūta išsiskiria reakcijos savybėmis: mergaitė labai staigi, greita ir kaip plaukikė pakankamai gerai fiziškai išsivysčiusi. Antra vertus, ji labai motyvuota siekti pergalės ir darbininkė – pakelia didelius treniruočių krūvius ir suvokia, kad jei nori laimėti, turi įdėti daug darbo“, – šių metų Lietuvos sporto atradimą apibūdina Lietuvos plaukimo federacijos pirmoji viceprezidentė Ilona Judita Zuozienė.
Tokios plaukikės, kuri per vienus metus taptų ir olimpine, ir pasaulio čempione, Lietuva dar neturėjo, tad nieko keista, kad šiemet padidėjo susidomėjimas ne tik baseinais, bet ir plaukimo varžybų transliacijomis: prie televizorių ekranų R.Meilutytės pasirodymą Turkijoje susijaudinę sekė ir anksčiau plaukimu visiškai nesidomėję tautiečiai.

Olimpinėse žaidynėse norėtų dalyvauti iki 2020 metų

„Rūta anksčiau plačiajai visuomenei buvo negirdėta, tačiau plaukimo visuomenėje matėme, kad labai sparčiai auga būsimoji žvaigždė. Tik buvo sunkoka pasakyti, kokie bus jos laimėjimai ateityje, – dėl savo amžiaus mergaitė iki olimpiados nebuvo dalyvavusi nei Europos, nei pasaulio čempionatuose, tačiau jau sužibėjo Europos olimpiniame festivalyje, kuriame nuskynė medalius, o prieš tai vaikų pasaulio žaidynėse buvo tarp lyderių“, – su šia sportininke sietas viltis atskleidžia I.J.Zuozienė.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/2012-nr-52 internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...