2011 Gegužės 10

Atvirų durų dienos Lietuvos ambasadose

veidas.lt

"Veido" archyvas

Europos dienos proga Lietuvos ambasadose JAV ir Suomijoje surengtos atvirų durų dienos. Lietuvos ambasadoje Vašingtone galėjo apsilankyti visi norintys, o Helsinkyje Lietuvos atstovybės durys šiais metais buvo atvertos tik vaikams.

Helsinkio Kamppi aikštėje gegužės 9 dieną vykusioje Europos mugėje vaikams buvo dalinamas Europos pasas, į kurį Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių ambasadose arba stenduose rinko įvairių šalių lipdukus. Surinkę visus lipdukus, vaikai buvo apdovanoti Europos Komisijos prizais.

Lietuvos ambasadoje vaikai susipažino su žemėlapiu ir Lietuvos vieta Europoje, apžiūrėjo ambasados kabinetus, išbandė ambasadoriaus kėdę ir dokumentų patikros mikroskopus. Ypač jie domėjosi Lietuvos sportininkų laimėjimais ir stebėjosi sužinoję, kad atvykę į ambasadą jie pateko į Lietuvos teritoriją.

Europos dienos renginiai surengti įvairiose Suomijos vietose. Turku regiono Donelaičio draugija Lietuvą pristatė Salo mieste vykusiame renginyje.

Europos dienos proga gegužės 7 dieną Vašingtone tradiciškai surengta ES valstybių ambasadų atvirų durų diena „EU Open House“, kurios metu JAV sostinės ir jos apylinkių gyventojai galėjo susipažinti su Lietuva.

Šiais metais Lietuvos ambasada svečius pasitiko pristatydama krepšinio temą. Renginio metu buvo eksponuojama sporto fotografo Tomo Tumalovičiaus paroda apie Lietuvos krepšinį, rodomas Europos vyrų krepšinio čempionatą „Eurobasket 2011“ Lietuvoje pristatantis filmas, ambasados kieme žaidžiamas krepšinis, ambasados darbuotojai vilkėjo krepšinio marškinėliais. Linksma ir sportiška programa sulaukė didelio ambasados svečių susidomėjimo.

Lietuvos ambasadoje JAV atvirų durų dieną apsilankė apie 1500 žmonių.

Ambasados svečiai galėjo taip pat paragauti tradicinių lietuviškų patiekalų, kuriais pasirūpino „Food Depot International“ savininkė Angelė Kavak ir parduotuvės „Lithuanian Plaza“ savininkė Vanda Morkūnas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...