2013 Vasario 26

Kęstutis Jucevičius

Atskleistos nusikalstamos veikos yra daugiaepizodės

veidas.lt


Trys klausimai Finansinių nusikaltimų tarnybos direktoriui (FNTT) Kęstučiui Jucevičiui

VEIDAS: Niekas neskelbia, kokia yra plačiai nuskambėjusių kratų Gariūnų turgavietėje atomazga.
K.J.: FNTT Vilniaus apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriuje šiuo metu atliekami trys ikiteisminiai tyrimai, susiję su Gariūnų turgaviete. Atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose pranešimai apie įtarimus dėl sukčiavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo įteikti 90 asmenų, iš jų 13 yra nuteisti. Per tyrimus nustatyta valstybei padaryta žala siekia 1,4 mln. Lt, o iki šios dienos valstybei atlyginta 270 tūkst. Lt.
VEIDAS: Kokie yra jūsų vadovaujamos tarnybos praėjusių metų rezultatai: kiek FNTT pareigūnai atskleidė nusikaltimų, kokią išaiškino nuslėptų mokesčių sumą?
K.J.: Praėjusiais metais FNTT buvo užregistruotos 872 nusikalstamos veikos, iš jų 160 sunkių ir labai sunkių nusikaltimų bei ištirta 681 nusikalstama veika. Iš viso praėjusiais metais atskleistų nuslėptų mokesčių suma siekia daugiau nei 42 mln. Lt. 2012 m. prioritetinis FNTT dėmesys buvo sutelktas į atskleidimą nusikalstamų veikų, kurios daro didžiausią žalą valstybės biudžetui ir labiausiai kenkia Lietuvos tarptautiniam įvaizdžiui: tai nusikalstamos veikos, susijusios su pridėtinės vertės mokesčio įgijimu iš valstybės biudžeto ar jo išvengimu apgaule, Europos Sąjungos paramos lėšų neteisėtu gavimu ir panaudojimu, neteisėtu praturtėjimu, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimu.
VEIDAS: Pareigūnai yra ne kartą minėję, kad finansiniai nusikaltimai sudėtingėja, bet nedatalizuoja kaip. Tad kaip jie sudėtingėja ir kokie yra įmantriausi būdai, pridarantys daugiausiai nuostolių valstybei?
K.J.: Tarnybos atskleistos nusikalstamos veikos yra daugiaepizodės, jas vykdo organizuotos grupės, neretai susijusios su kitų valstybių nusikalstamomis grupuotėmis. Tokie sudėtingi tyrimai dažniausiai būna susiję su sukčiavimu bei turto pasisavinimu, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimu. Tokie nusikaltimai ir padaro didžiausią žalą valstybės finansų sistemai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Viktorija Viktorija rašo:

  Mano vardas yra Mis Viktorija
  Mačiau jūsų profilį dabar ir pasiimti susidomėjimą draugus pasidalinti svarbią diskusiją su jumis, kreipkitės man laišką
  (elliotvictoria60@yahoo.co.uk) už
  vaizdas geras


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...