2015 Rugsėjo 11

Atsisveikinimui su sezonu – 110 km Radvilų keliais

veidas.lt

Algimanto Brazaičio nuotr.

Dvi savaitės beliko iki rugsėjo 26-osios, kai į ne tik legendinio Žaldoko pasekėjais garsius Biržus susirinkę  automobilių klasikos gerbėjai su kelių dešimtmečių, tačiau tviskančiais lyg vakar būtų nuriedėję nuo konvejerio automobiliais ir motociklais, išsirikiuos atsisveikinimo su sezonu paradui.

Juozas Mažeikis

Rugsėjo 26-ąją į šio Šiaurės Lietuvos miesto Nepriklausomybės aikštę, kur vyks renginio dalyvių registracija, nuo pat ankstyvo ryto rinksis senovinės technikos mylėtojai ir puoselėtojai, o 11.30 val. čia bus duotas startas besibaigiančio sezono palydėtuvėms, pavadintoms „Transeksta istorinių automobilių ir motociklų ralis Radvilų keliais“.

„Didžiuojamės, kad istorinės technikos mylėtojus ir puoselėtojus garsinančių ralių organizatorius, VšĮ „Saugus ratas“, kaip partnerius rengiant šį skambų sezono palydų akordą pasirinko mus, – sako Biržų senovinės technikos klubo „Ekipažas“ prezidentas Voldemaras Aišporas.

Miestelėnai ir automobilių klasikos gerbėjai galės net tik gėrėtis nagingų meistrų išpuoselėta, Nepriklausomybės aikštėje išrikiuota technika, bet ir pabendrauti su ją atvairavusiais, pasikeisti patirtimi. Atsisveikinimą su sezonu paženklins nesunkus 110 kilometrų ralis su tikslaus pravažiavimo ir kitomis įdomiomis, šįkart kiek nelauktomis rungtimis. Ralio maršrutai nusidrieks kažkada šį kraštą garsinusios Radvilų giminės keliais, vedančiais po žymiausias rajono istorines ir geografines vietas, žygio dalyvius praturtinsiančias naujais įspūdžiais ir įdėmesne pažintimi su Biržų kraštu.

„Stengiamės, kad mūsų rengiami istorinės technikos raliai skirtųsi nuo kitų, siūlančių tik gražiai išrikiuotų mašinų apžiūrą. Laikydamiesi šių tradicijų atsisveikinimui su sezonu istorinės technikos mylėtojus kviečiame į tikras varžybas su visais būtinais jų atributais ir nesunkiais, tačiau daug įspūdžių ir adrenalino suteiksiančiais išbandymais, – sako „Saugaus rato“ vadovas Valdas Juozas Vilūnas. – Kaip visada neskubėsime, rasime laiko apžiūrėti Biržų pilį, aplankyti Astravą, pasigrožėti grafų Tiškevičių rūmais, Biržus garsinančia Karvės ola, smegduobių parku, karstiniais Kirkilų ežerėliais bei paprastą, tačiau neįtikėtinai darbštų ūkininką Adomą Petrauską išgarsinusia jo rankomis sukurta originalia sodyba Uoginių kaime ir kitais ne mažiau įdomiais objektais“.

Renginio organizatoriai ilgai suko galvas ieškodami unikalaus akordo užbaigti sezono palydų ralį. Po ilgų diskusijų pritarta Rinkuškių alaus daryklos vadovo Rimanto Čygo minčiai istorinių automobilių ir motociklų ralio, o kartu ir sezono finišą, paženklinti pažintimi su regioną garsinančio alaus gyvybės procesu. Neabejotinai jis sudomins ir senovinės technikos mylėtojus, nes garsiai aludarių šeimai „Rinkuškiai“ yra kur kas daugiau nei verslas. Tai Biržų krašto aludarystės tradicijų puoselėjimas ir perdavimas, išsaugant jas ateinančioms kartoms.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Jonas Jonas rašo:

    Renginys buvo smagus akiai ir įdomus širdžiai. Esu BMW fanas, todėl, manau, mano favoritas aiškus ir be konkurso. Be pačių automobilių ir pokalbių su jų savininkais patiko ir sužinoti daug naujovių. Sakydamas naujovių, turiu omeny būdų, kaip suderinti senovine dvasia alsuojančių automobilių technines galimybes su moderniomis technologijomis. Kasečių grotuvo adapteris į AUX jungtį, prie cigarečių degiklio jungiamas oro kondicionierius bei vintažiniai bluetooth laikikliai, su kuriais derinamos kolonėlės bei kiti įrenginiai 80-ųjų gamybos automobilį aprūpina komplektacija, niekuo nenusileidžiančia šių laikų transporto priemonėms. Pamiršau paprašyti kontaktų, tačiau kitas konkurso žiūrovas nukreipė mane į http://www.exmachine.easysite.pro/ puslapį. Tikrai rekomenduoju visiems, kurie nors ir dievina vintažinę techniką, negali gyventi be šiuolaikinio komforto ir technologijų. Smagu ir įdomu!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...