2013 Rugsėjo 20

Atsiskaitymų grynais ribojimas atgrasys pirkėjus iš užsienio

veidas.lt

????

Prekybininkai Vyriausybės siūlyme iki 10 tūkst. litų apriboti atsiskaitymus grynaisiais pinigais pasigenda racionalių argumentų, kurie pagrįstų, jog tokiu būdu bus pažabota šešėlinė ekonomika. Lietuvos prekybos įmonių asociacija (LPĮA) nuogąstauja, kad priėmus tokį sprendimą, nukentės ne šešėlinio verslo atstovai, o sąžiningi pirkėjai, tarp jų ir Baltarusijos ir Rusijos gyventojai, Lietuvoje išleidžiantys dideles grynųjų pinigų sumas.

„Siūlydama įvesti atsiskaitymų grynaisiais lubas, Finansų ministerija nepateikė jokių tyrimų ir analizės, kuri suteiktų šiai idėjai pamato ir pagrįstų jos reikalingumą, naudą ir efektyvumą kovojant su šešėliu. Todėl racionalių argumentų „už“ iki šiol neradome. Kol kas šiame pasiūlyme įžvelgiame tik papildomus suvaržymus pirkėjams ir prekybininkams“, – sakė LPĮA vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas.

Anot jo, įvedus tokį apribojimą, sąžiningai atsiskaitantys pirkėjai patirs papildomų nepatogumų, o tai gali sumažinti prekybos apimtis ir neigiamai atsiliepti šalies biudžetui. „Nors mažmeninėje prekyboje dauguma atsiskaitymų yra iki 10 tūkst. litų, tam tikruose sektoriuose, tokiuose kaip baldų, buitinės technikos, prabangių drabužių, ši suma yra viršijama. Ypač tai pasakytina apie Baltarusijos ir Rusijos gyventojus, kurie pagrindiniai tokių prekių pirkėjai ir paprastai atsiskaito grynaisiais. Tikėtina, kad tokiu sprendimu šių šalių piliečių išleidžiamų pinigų Lietuvos ekonomikoje kiekis bus sumažintas“, – teigė L. Vilimas.

Asociacijos vertinimu, įstatymų pakeitimas naudingiausias būtų bankams, kurie suinteresuoti pavedimų per elektroninės bankininkystės sistemas didėjimu. „Čia galima įžvelgti tam tikrą konfliktą tarp verslo ir vartotojų bei bankininkų interesų. Šiuo atveju pastarųjų interesai būtų aukščiau. Mūsų nuomone, atsiskaitymų banko kortelėmis žymiai padaugėtų, jei bankai sumažintų mokesčius. Tuomet ir prekybininkai būtų labiau suinteresuoti mažinti transakcijų grynaisiais apimtis“, – komentavo LPĮA vadovas.

Daugiau informacijos:

Laurynas Vilimas

Vykdantysis direktorius

Lietuvos prekybos įmonių asociacija

Tel +370 686 56 001; l.vilimas@lietuvos-prekyba.lt

Marius Zelenius

LPĮA viešųjų ryšių atstovas

zelenius@ideaprima.lt

Tel. +370 5 261 2516, +370 679 30017

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...