2011 Liepos 19

Atsiskaitantiems už elektrą tiesioginiu debetu – taupiosios lemputės

veidas.lt

Siekdama paskatinti gyventojus racionaliau vartoti elektrą ir už ją atsiskaityti šiuolaikiškais būdais, skirstomųjų tinklų bendrovė LESTO kartu su taupiųjų lempučių gamintoja ACME pradėjo akciją gyventojams. Nuo 2011 m. liepos 18 d. iki rugpjūčio 28 d. kiekvieną savaitę burtų keliu LESTO išrinks laimėtoją iš klientų, sudariusių tiesioginio debeto sutartis. Visos laimėtojo būste naudojamos elektros lemputės bus pakeistos į taupiąsias ACME CFL elektros lemputes.

Pasak LESTO racionalaus elektros energijos vartojimo eksperto Manto Vaskelos, atsižvelgdama į elektros vartotojų interesus ir poreikius, bendrovė kuria ir siūlo savo klientams modernias, šiuolaikiškas paslaugas, teikia efektyvaus vartojimo sprendimus, padedančius sutaupyti jų laiką ir pinigus. Vienas iš tokių pasiūlymų – galimybė atsiskaityti už elektrą tiesioginiu debetu.

“Tiesioginis debetas – pigesnis ir ypač patogus atsiskaitymo būdas – šiuo metu populiariausias Vakarų Europos šalyse. Nuo metų pradžios LESTO klientų, pasirenkančių atsiskaityti tiesioginiu debetu, skaičius padidėjo 4 kartus ir jis nuolat auga”, – sako M. Vaskela.

LESTO paskelbtoje akcijoje klientams siūloma sumažinti savo sąskaitas už elektrą naudojant taupiąsias lemputes. Pasak M. Vaskelos, apie 20 proc. gyventojų išlaidų elektrai sudaro patalpų apšvietimas. Jo modernizavimu ekspertas kviečia pasirūpinti nelaukiant vėlyvo rudens ar žiemos. Akcijos metu kas savaitę iš gyventojų, pateikusių sutikimą atsiskaityti tiesioginiu debetu, burtu keliu bus išrinktas laimėtojas, kurio būste visos senosios lemputės bus pakeistos taupiosiomis.

“Iki šiol dauguma klientų už elektros energiją moka kiekvieną mėnesį gaišdami savo laiką elektros skaitiklio rodmenų nurašinėjimui, skaičiavimui ir atsiskaitymo knygelės lapelių pildymui. Tačiau atsiskaityti tiesioginiu debetu yra žymiai patogiau, nes nereikia niekur eiti ir nieko pildyti – įmoka, apskaičiuota pagal vidutinį suvartojimą, automatiškai nurašoma nuo kliento banko sąskaitos”, – sako M. Vaskela. Jo teigimu, toks atsiskaitymo būdas ypač priimtinas tiems, kurie dažnai užmiršta susimokėti už elektros energiją. Atsiskaitant tiesioginiu debetu klientas gali būti ramus – už elektrą visuomet bus sumokėta laiku. Be to, sutaupoma pinigų – tiesioginio debeto paslauga didžiuosiuose bankuose yra nemokama, kituose – pigiausia, lyginant su kitais atsiskaitymo būdais.

M. Vaskelos teigimu, tiesioginio debeto sistema yra ypač patogi klientams, kurie turi kelis nekilnojamo turto objektus. Šiems klientams siūlome pasirašyti vieną sutartį ir už suvartojamą elektrą visuose objektuose atsiskaityti pagal vieną vartotojo kodą. Tokiu būdu klientui nebereikia sudaryti kelių sutarčių ir pildyti kelias atsiskaitymo knygeles. Atsiskaitant už keliuose objektuose suvartotą elektros energiją tiesioginiu debetu nereikia mokėti ir kelių komisinių mokesčių – sistema leidžia atlikti vieną mokėjimą už visuose objektuose suvartojamą elektrą.

Pasak racionalaus elektros energijos vartojimo eksperto, atsiskaitantys tiesioginiu debetu informaciją apie būsimą mokėjimą (elektroninę sąskaitą) gauna kiekvieno mėnesio pradžioje. Mėnesio įmoka už elektros energiją klientui apskaičiuojama pagal kliento vidutinį elektros suvartojimą, kuris nustatomas pagal skaitiklio patikrinimo duomenis. Klientai gali patys pasirinkti jiems tinkamą mokėjimo dieną, pavyzdžiui po atostogų – deklaruoti savo skaitiklio rodmenis, taip sulyginant sąskaitas su faktu.

Tiesioginio debeto paslauga gali pasinaudoti klientai, turintys sąskaitas SEB, “Swedbank”, “Snoro”, “DnB Nord”, “Danske”, “Parex”, Nordea, Šiaulių ir Ūkio bankuose. Užsisakyti paslaugą gyventojai gali pasinaudoję elektroninės bankininkystės sistema, savo banko ar bet kuriame LESTO klientų aptarnavimo centre. Be to, nuo šiol LESTO klientai – objektų savininkai sutikimą atsiskaityti tiesioginiu debetu gali pateikti ir telefonu 1802.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...