2011 Rugsėjo 20

Panaudotų energiją taupančių lempų surinkimas viršija prognozes

veidas.lt


Per šių metų sausio–rugsėjo mėnesius VšĮ „Ekošviesa“ iš įmonių ir gyventojų planavo surinkti 48 t pavojingų dujošvyčių lempų atliekų. Įstaigos duomenimis, per šį laikotarpį iš viso buvo surinkta 72 t panaudotų lempų atliekų.

„Ekošviesos“ vadovo Tado Ruželės teigimu, Europos Sąjungoje nuo rugsėjo 1-osios nebeprekiaujant technologiškai pasenusiomis 60 W kaitrinėmis lemputėmis, planuojamas energiją taupančių lempų naudojimo augimas.

„Dujašvytės lemputės elektros energijos sunaudoja iki 80 proc. mažiau, todėl jos galų gale pakeis visas mūsų namuose ir biuruose esančias kaitrines lemputes ir jų vartojimas ženkliai išaugs. Tačiau labai svarbu žinoti, jog dujošvytes lemputes reikia tinkamai utilizuoti – jų negalima išmesti kartu su buitinėmis atliekomis dėl jose esančių gamtai ir žmonėms pavojingų medžiagų“, – sako T. Ruželė.

Anot jo, panaudotas energiją taupančias lempas Lietuvoje galima saugiai pristatyti į 34 VšĮ „Ekošviesa“ administruojamus energiją taupančių lempų surinkimo punktus, veikiančius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Utenoje, Mažeikiuose, Marijampolėje ir Kėdainiuose.

VšĮ „Ekošviesa“ vadovo teigimu, planuojama, jog iki metų galo Lietuvoje veiks 100 specialių panaudotų energiją taupančių lempų surinkimo punktų.

Lempų surinkimas ir utilizavimas yra ilgalaikė Europos Sąjungos sėkmingai vykdomos ekologinės politikos dalis. Neperdirbamos, savo sudėtyje gyvsidabrio turinčios lempos yra priskiriamos prie pavojingų, žalingą poveikį gamtai turinčių atliekų.

VšĮ „Ekošviesa“ priklausančiuose surinkimo punktuose lempų atliekos priimamos nemokamai, o už kiekvienos iš jų utilizavimą moka lempų gamintojai

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...