2011 Rugpjūčio 18

Atsisakoma naujų “Firefox” versijų numeracijos

veidas.lt

Nuo šiol interneto naršyklėje “Firefox” neberodys versijos numerio. Žinoma, atnaujinimai niekur nedings, tačiau vietoje versijos skaičiaus bus rodoma tik paskutinio naujinimo data ir ar jūs jį turite.

Toks pasiūlymas gautas iš “Mozilla” programuotojų bendruomenės kuriamos naršyklės vartotojo Asa Dotzler. Jis šį pasiūlymą pateikė kaip programos klaidą (bug) klaidų sekimo sistemoje “bugzilla”. Siūlymo esmė ta, jog vartotojui atidarius informacijos apie naršyklę langą (“About Firefox”), jis turėtų matyti, ar jis turi naujausią programos versiją ir kada įvykdytas paskutinis naujausios versijos patikrinimas (pvz. kažkas panašaus į “Firefox checked for updates 20 minutes ago, you are running the latest release”). Pagal dabartinį programuotojų sumanymą, viskas bus kiek paprasčiau: vartotojas matys vieną iš keturių pagrindinių naršyklės kūrimo stadijų – “Nightly”, “Beta”, “Aurora” arba “Release” ir siūlymą atsinaujinti, jei to dar nepadarė.

Šis atrodytų nedidelis pakeitimas įžiebė daug diskusijų “Firefox” vartotojų ir entuziastų tarpe. Pavyzdžiui, kas būtų, jei jums reiktų sužinoti tikslią naršyklės versiją, tarkime, susidūrus su programinės įrangos nesklandumais? Šiai problemai panaikinti “Firefox” versijų numeracijos iki galo nepanaikina – konkretų versijos numerį bus galima rasti į adresų laukelį suvedus ‘about:support’, kur bus pateikiama detalesnė programinės įrangos informacija, įskaitant versijos numerį.

Šiais metais “Firefox” perėmė spartaus versijų keitimo strategiją iš “Google Chrome” ir metų pradžioje turėjusi 3-ią versiją iki dabar spėjo peršokti net į 6 versiją. Dabar “Mozilla” atstovai teigia teigia, jog versijos numeris didelės reikšmės vartotojui neturi ir jiems tai neturi rūpėti. Todėl versijos numeris bus pašalintas iš “About Firefox” skilties.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...