2010 Liepos 22

Prognozės

Atsigauna vidaus vartojimas

veidas.lt

“Visi apdirbamosios pramonės sektoriai pasižymėjo teigiamais lūkesčių indekso rezultatais, kurie gerokai viršijo kritinę 50 punktų ribą, o bendroji apdirbamosios pramonės lūkesčių indekso vertė siekė 70 punktų. Taigi dauguma apdirbamosios pramonės įmonių vadovų dabartinę savo padėtį ir trečiojo ketvirčio perspektyvas vertina pozityviai”, – Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) parengtą antrąjį pramonės lūkesčių indeksą komentuoja LPK analitikas Aleksandras Izgorodinas. Kaip paaiškėjo, šviesiausi yra maisto pramonės, tamsiausi – metalo ir chemijos pramonės lūkesčiai.

Apklausa rodo, kad gerus lūkesčių indekso rezultatus daugiausia lėmė geri eksporto pokyčiai. Tačiau juos riboja kylančios energetikos išteklių ir žaliavų kainos. Pramonei vis dar trūksta kreditinių išteklių, o dalis respondentų sakė ėmę dirbti su bankais užsienyje, nes juose kreditai gaunami lengviau ir yra pigesni. Papildomų sunkumų pramonei kelia ir Lietuvos mokesčių politika, kuri, anot respondentų, skatina nelegalios ir neapskaitomos produkcijos vartojimą, neleidžia įmonėms efektyviai planuoti savo veiklos.

Vis dėlto respondentų atsakymai leidžia tikėtis pirmųjų vidaus vartojimo laipsniško atsigavimo ženklų, tikėtina, šių metų pabaigoje. Laipsniškas eksporto atsigavimas šiemet turėtų “perlaužti” prastas vidaus vartojimo tendencijas. Tačiau šalies pramonė kol kas dar neketina didinti darbuotojų gretų.

Priminsime, kad pramonės lūkesčių indeksas – tai moderni, apklausos pagrindu parengta Lietuvos įmonių vadovų nuomonių ir prognozių analizė. Šįsyk apklausta 130 didžiausių Lietuvos apdirbamosios pramonės įmonių vadovų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...