2010 Rugpjūčio 11

Dainius Dabašinskas

Atšaukiamas iš pareigų ambasadoje Ukrainoje

veidas.lt

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis atšaukia iš ambasados Ukrainoje buvusį Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus pavaduotoją Dainių Dabašinską.

Užsienio reikalų ministerija patvirtina informaciją, kad užsienio reikalų ministras pasirašė įsakymą dėl D.Dabašinsko atšaukimo iš Lietuvos ambasados Kijeve ministro patarėjo pareigų. Su D.Dabašinsku buvo sudaryta terminuota diplomato tarnybos sutartis, iki darbuotojas bus atšauktas ministro įsakymu. Kitaip tariant, ministras turėjo laisvę bet kada jį atšaukti.

Nors šiuo metu atostogaujantis A.Ažubalis savo sprendimo nekomentuoja, neoficialiomis dienraščio žiniomis, jį galėjo lemti Generalinėje prokuratūroje atliekamo ikiteisminio tyrimo dėl buvusių VSD vadovų Mečio Laurinkaus, Arvydo Pociaus bei generalinio direktoriaus pavaduotojo D. Dabašinsko galimo piktnaudžiavimo einamomis pareigomis audito rezultatai.

2010 metų sausį Seimas po du mėnesius vykdyto parlamentinio tyrimo paskelbė išvadą, kad minėti asmenys be šalies vadovų žinios sudarė visas sąlygas šalyje veikti slaptajam CŽV kalėjimui.

Iš karto po to Generalinė prokuratūra paskelbė pradėjusi ikiteisminį tyrimą, kuris tęsiasi iki šiol. Prokurorai tvirtina, kad visi numatyti asmenys šiame tyrime jau apklausti.

Iš VSD atsistatydinęs D.Dabašinskas Lietuvos ambasadoje Kijeve pradėjo dirbti maždaug prieš metus.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...