2013 Vasario 20

Atsakingi gyventojai pernai LESTO iš nusikaltėlių padėjo išreikalauti 160 tūkst. Lt

veidas.lt


Elektros skirstymo bendrovė AB LESTO, operatyviai reaguodama į pilietiškų gyventojų pranešimus telefonu ir elektroniniu paštu, 2012 metais nustatė 20 neteisėtai elektros energiją vartojusių objektų, pradėjo 11 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių iš elektros skirstomojo tinklo įrenginių. Bendra nuostolių suma, kurią LESTO numato atgauti iš asmenų, neteisėtai vartojusių elektros energiją, – 159,4 tūkst. Lt.

Pernai LESTO dėl galimų vagysčių ar grobstymo atvejų sulaukė 95 gyventojų skambučių į anoniminę pasitikėjimo liniją (8 5) 255 2555,  gyventojai 104 kartus kreipėsi internetu, užpildydami formą „Noriu pranešti“. Patikrinus pranešimų turinį, pasitvirtino 20 elektros grobstymo atvejų, iš jų 8 – stambiu mastu. Pagal juos LESTO priskaičiuota atlygintina suma sudaro 88 tūkst. Lt. Taip pat pagal gyventojų pranešimus LESTO pradėjo 11 ikiteisminių tyrimų dėl elektros energijos vagysčių – atlygintina žala bendrovei sudaro 81,4 tūkst. Lt.

Iš viso pernai LESTO nustatė 781 elektros energijos grobstytojus, jiems priskaičiuota atlyginti 1,052 mln. Lt – ši suma yra 15,5 proc. didesnė, nei 2011 m. Aptikti nelegalius elektros energijos grobstytojus nuo praėjusių metų padeda LESTO ir kreditų biuro „Creditinfo“ ekspertų sukurtas ekonometrinis modelis, kuris sudaro galimybę įvertinti rizikas, kad vienas ar kitas vartotojas gali būti potencialiai nesąžiningas.

„LESTO elektros tinklas yra itin didelis – po visą Lietuvą išsiraizgiusių 124 tūkst. kilometrų linijų pakaktų tris kartus apjuosti žemės rutulį, LESTO prižiūri beveik 36 tūkst. transformatorinių. Todėl visuomenės supratingumas ir geranoriškumas bendrovei LESTO yra būtinas, norint užtikrinti patikimą elektros energijos tiekimą, išvengti nelaimingų atsitikimų, ir saugoti strategiškai svarbią elektros tinklo infrastruktūrą, be kurios neįsivaizduotume kasdienio gyvenimo“, – teigia Juozas Šakela, LESTO Prevencijos ir kontrolės departamento direktorius.

Visas Bendrovės patiriamas išlaidas dėl neteisėtų veikų galiausiai padengia visi sąžiningi vartotojai, todėl kviečiame gyventojus, pastebėjus prie elektros skirstomojo tinklo įtartinai besielgiančius ar galimai neteisėtai vartojančius elektros energiją asmenis, nelikti abejingus ir pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112, LESTO klientų aptarnavimo numeriu 1802 arba pasitikėjimo linija 8 52 552555

Pernai gyventojai padėjo sulaikyti 4 asmenų vagių grupuotę Jurbarko rajone, kuri, siekdama pasipelnyti, niokojo elektros skirstomojo tinklo įrangą. Taip pat, Telšių rajone pilietiški gyventojai padėjo sulaikyti du asmenis, bandžiusius pavogti oro linijos laidus.

Siekiant apsaugoti LESTO, o drauge ir valstybės turtą, bendrovė investuoja į apsaugos technologijas, leidžiančias operatyviau reaguoti į nusikaltimus – bendrovė diegia modernias signalizacijų sistemas, įrengia papildomus užraktus ir kitas priemones, kurių pagalba būtų galima nustatyti nusikaltimų vykdytojus.

LESTO, siekdama užkirsti kelią vagystėms iš tinklo įrenginių, bendradarbiauja su stambiomis infrastruktūros įmonėmis – AB TEO ir AB „Lietuvos geležinkeliai“, elektronikos supirkėjų asociacija EEPA bei Antrinio perdirbimo įmonių asociacija. Siekdama mažinti nuostolius tinkle ir skatinti gyventojų pilietiškumą ir atsakingumą, LESTO tęsia 2010 m. pradėtą gyventojų švietimo iniciatyvą „Operacija 2020”, kurios pagrindinis partneris – Lietuvos seniūnų asociacija. Bendradarbiaujant su seniūnais siekiama operatyviai spręsti su elektros tinklais susijusias gyventojams kylančias problemas ir skatinti gyventojų aktyvumą, operatyviai dalinantis aktualia informacija.

2011 m. dėl išorinės žmonių veiklos (vagysčių, chuliganizmo, kasybos darbų) trumpam be elektros energijos tiekimo buvo likę daugiau nei 200 tūkst. elektros energijos vartotojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. jonas jonas rašo:

    O už kiek LESTO, be liūdininkų, piliečius išdūrė?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...