2011 Birželio 20

Atrištos rankos panaikinti mokestį už vizas baltarusiams

veidas.lt

BFL

Seimas pirmadienį sudarė galimybę Vyriausybei savarankiškai nuspręsti, kad baltarusiai galėtų nemokamai gauti nacionalines vizas įvažiuoti į Lietuvą.

Konsulinio mokesčio įstatymas papildytas nuostata, kad Vyriausybė gali sumažinti mokestį už vizas arba jo visai neimti ne tik pariteto pagrindais, bet ir kai tai būtina įgyvendinant užsienio politikos ar nacionalinio saugumo tikslus.

Iki šiol pagal galiojusius įstatymus Lietuvos Vyriausybė 60 eurų konsulinį mokestį už nacionalines vizas galėjo panaikinti tik jeigu tokių pat priemonių imtųsi Baltarusija.

Anksčiau Užsienio reikalų ministerija yra sakiusi, jog iniciatyvomis dėl vizų režimo eiliniams Baltarusijos piliečiams palengvinimo siekiama stiprinti pilietinę visuomenę Baltarusijoje.

Pareigūnai yra sakę, kad galima būtų atsisakyti mokesčio už ilgalaikes nacionalines vizas, dar vadinamas D kategorijos vizomis. Jos išduodamos, jei asmuo šalyje nori būti ilgiau nei tris mėnesius per pusę metų. Turint tokią vizą, ribotą laiką galima lankytis ir kitose Šengeno erdvės šalyse. Šiuo metu tokia viza kainuoja 60 eurų.

Mokesčių už nacionalines vizas Baltarusijai atsisakė Lenkija ir Latvija. Tokiomis priemonėmis siekiama paskatinti demokratėjimo procesus Baltarusijoje, sudarant galimybę jos gyventojams lengviau keliauti. Dėl mokesčio už populiariausias Šengeno vizas būtinas visos Europos Sąjungos (ES) sprendimas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...