2011 Gegužės 30

Atleido Kauno apylinkės teismo pirmininko pavaduotoją

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pasirašė dekretą, kuriuo iš pareigų atleido Kauno miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotoją Edmundą Inokaitį.

57-erių E. Inokaitis atleistas savo noru, pranešė Nacionalinė teismų administracija.

Balandžio 29 dieną Teisėjų taryba vienbalsiai nusprendė patarti prezidentei atleisti iš pareigų Kauno miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotoją.

Teisėjų taryba yra nusprendusi patikrinti E. Inokaičio darbą. Šis pateikė prašymą atleisti jį iš pareigų.

Atsistatydinimo pareiškimą E. Inokaitis nusiuntė prezidentei D. Grybauskaitei, kuri nusprendė jį patenkinti ir dekretu kreipėsi į Teisėjų tarybą. Pritarus atsistatydinimui, E.Inokaitis dirbs paprastu teisėju.

Sudaryti komisiją E. Inokaičio administracinei veiklai tirti pasiūlė Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius. Jis manė, kad būtina išsiaiškinti, ar Civilinių bylų skyriaus teisėjų darbą kontroliuoti turintis teismo pirmininko pavaduotojas E. Inokaitis sugebėjo ”valdyti situaciją”.

E. Inokaičio veiklos tyrimą nuspręsta atlikti, kai paaiškėjo, kad teisėja Valentina Ščerbakova penkerius metus nesilaikė civilinių bylų nagrinėjimo, tvarkymo ir saugojimo reikalavimų, taip pat protokolų ir kitų procesinių dokumentų surašymo terminų, laiku neperdavė bylų raštinei, vilkino civilinių bylų nagrinėjimą.

Be to, vienoje byloje ji sprendimus vilkino ne vienerius metus, nors dėl to keletą kartų į teismą kreipėsi Kauno meras.

Teisėjų taryba patarė prezidentei atleisti V. Ščerbakovą iš Kauno miesto apylinkės teismo teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...