2011 Birželio 26

Atidengtas paminklas prezidentui A.M.Brazauskui

veidas.lt

BFL

Antakalnio kapinėse sekmadienio popietę minint pirmąsias prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui mirties metines prie jo kapo buvo atidengtas paminklas.

Atidengiant paminklą dalyvavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, kultūros ministras Arūnas Gelūnas, buvusio šalies vadovo artimieji, socialdemokratų partijos nariai. Aplink velionio kapą iš viso buvo susirinkę keli šimtai žmonių. Susirinkusieji prie kapo dėjo vainikus ir gėles.

“Su jo išėjimu, manau, išeina tam tikra mūsų epocha, mūsų dvidešimtmetis, kuris buvo sudėtingas, pereinamasis laikotarpis tarp dviejų Lietuvų. Tokie žmonės savo laikmetyje atsiranda ir išeina, bet ju nėra tiek daug, jie tikrai išliks savo laikmečio lyderiais. Jie palieka ryškų ženklą šalies istorijoje, žmonių širdyje ir atmintyje, tokių žmonių daugiau nebus. Bet kokio žmogaus išėjimas palieka tuštumą, ypač tokių žmonių, ir ją užpildyti nebus lengva”, – po ceremonijos žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

“Mums jo labai trūksta, manau, kad ir visai Lietuvai jo labai trūksta. Dėkojame už parodytą paramą, pagarbą mūsų tėvui, ačiū”, – tramdydama ašaras sakė velionio duktė Laima Mertinienė.

Ceremonijoje grojo Lietuvos kariuomenės orkestras, dalyvavo garbės sargybos kuopos kariai.

Ant A.M.Brazausko kapo buvo pastatyta granitinė platforma ir pailgas pjedestalas su metaline prezidento galva. Paminklą kūrė archiktektai Tadas Balčiūnas, Kristina Balčiūnaitė ir skulptorius Kęstutis Balčiūnas. Ceremonijos metu jį palaimino vyskupas Gintaras Grušas. Lėšas paminklui pastatyti skyrė Vyriausybė.

Sekmadienį už prezidentą taip pat bus aukojamos Šv. Mišios Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje Vilniuje.

Pirmasis tiesiogiai išrinktas Lietuvos prezidentas A.M.Brazauskas po sunkios ligos mirė pernai birželio 26 dieną Vilniuje.

Lietuvos prezidento pareigas jis ėjo 1993-1998 metais, o 2001-2006 metais buvo Vyriausybės vadovas. Lietuvos tautinio išsivadavimo metu 1988-1990 metais A.M.Brazauskas vadovavo Lietuvos komunistų partijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...