2011 Gegužės 03

Ateitininkų Federacija remia Karo prievolės įstatymo projektą

veidas.lt

BFL

Ateitininkų federacija reiškia paramą Lietuvos Respublikos Karo prievolės įstatymo projektui. Manome, kad ypač svarbu, jog atlikusiems privalomąją karo tarnybą būtų suteikiamos lengvatos stojant į pirmosios pakopos ir vientisinių studijų programas bei taikomas dalies už studijas sumokėtos kainos kompensavimo principas.

Atrodo, kad šiandien tautiškumą suprantame tik kaip krepšinio pergalių ženklą – skanduojame Lietuva, automobilius pasidabiname vėliavėlėmis. Kiek iš tokių Lietuvos mylėtojų paklausti, ar gintų Lietuvą, atsakytų tvirtą „taip“? Manome, kad karo tarnybą atlikęs asmuo drąsiau stotų į kovą „vardan tos Lietuvos“ ir nebijotų ginklo kovoje su priešu.

Jaunuolis, nesuvokiantis Tėvynės vertės ir nepasiruošęs jos ginti, nėra vertas savos valstybės investicijos – jo mokslo finansavimo. Karo tarnyboje asmuo subręsta, išmoksta atpažinti grėsmes valstybei, jas įvertinti bei esant reikalui panaudoti savo žinias ir jėgas: ginti tai, kas brangu, – Tėvynę Lietuvą.

Ateitininkų federacija vienija moksleivius, studentus ir mokslus baigusius organizacijos narius. Vienas iš 5 principų, kuriais vadovaujasi organizacija yra tautiškumas. Organizacijos nariai ugdomi būti aktyvūs Lietuvos piliečiai, atsakingi už save ir savo artimą.  Organizacija vienija per 3 000 narių Lietuvoje, antra tiek – išeivijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    Man tik įdomu, ar jie patys, 60-70 metų seniai, sėdintys toje federacijoje, eitų į karą laisva valia?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...