2014 Birželio 05

Ateities gimnazija – jau kitąmet

veidas.lt

DELFI

Sostinėje, nuostabioje Žvėryno vietoje, kur Neris suka kilpą, jau kitąmet duris atvers ateities mokykla. Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija atitiks visus XXI a. keliamus reikalavimus, įkūnys naują infrastruktūrą ir amžiaus patikrintą dvasią.

Rekonstruotas mokymo įstaigos korpusas turėtų ne tik užtikrinti patogumą jame besimokantiems vaikams, bet ir garantuoti ramybę tėvams. Uždengtas naujas stogas, apšiltintas fasadas, pakeisti langai ir durys, įrengtos naujos vidaus ir lauko inžinerinės komunikacijos. Taip pat naujos bus kiemo ir sporto aikštelių dangos, automobilių stovėjimo aikštelė, galiausiai sodas ir modernios klasės su naujausiomis technologijomis.
Be to, bus iš pagrindų atnaujintas Žvėryne įsikūrusio pastato vidus – pertvarkytas suplanavimas, atnaujinta vidaus apdaila. Įrengta funkcionali su šiuolaikiška įranga valgykla vaikams ir mokytojams. Beje, pastate lengviau bus judėti žmonėms su negalia: atsiras liftas, keltuvas, nuovažos.
Projektas, kurio laukė visi, – taip galima pavadinti Š.Aleichemo gimnazijos rekonstrukciją. XX a. viduryje pastatytas pastatytas netrukus turėtų virsti šiuolaikiška mokykla. Kapitalinį vienos žymiausių sostinės mokyklų remontą atlieka bendrovė “LitCon”, jau įgyvendinusi dešimtis panašių projektų.
“Solidi pastato rekonstrukcija, kurią vykdant bus panaudota daugybė šiuolaikiškų statybinių medžiagų ir technologijų, bus baigta 2015 m. pavasarį. Svarbiausias renovacijos tikslas – pagerinti mokymosi sąlygas bei padidinti mokyklos energinį efektyvumą”, – pabrėžia “LitCon” direktorius Linas Piliponis.
Bendra projekto vertė – daugiau nei 11 mln. Lt, iš kurių daugiau nei 3 mln. Lt skiria tarptautinis fondas Organizacija švietimo resursams ir technologiniam mokymui (ORT). Vilniaus miesto savivaldybė skiria 8,2 mln. Lt, kurių dalį apmokės Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas.
L.Piliponis sako, kad pasirinktos renovacijos priemonės ne tik leis sumažinti energijos sąnaudas, bet ir pagerins šios ugdymo įstaigos higienos sąlygas. “Esame socialiai atsakinga įmonė ir mums svarbu, kokioje aplinkoje žmogus mokosi ir dirba”, – tvirtina L.Piliponis.
Tad neatsitiktinai “LitCon” su šiuo projektu dalyvauja žaliosios architektūros konkurse Lietuvoje “Žalias miestas – geriausias NT EKO projektas 2014″. Taip pat pretenduoja ir į rekonstruojamo visuomeninio objekto “Ateities mokykla” nominaciją.

Šiuolaikiška, bet išsaugojusi tradicinę dvasią
Gimnazijos direktorius Miša Jakobas neslepia džiugesio: pagaliau mokykla atitiks visus XXI a. reikalavimus. Žinoma, šios mokyklos dvasia nesikeičia jau metų metus, bet pagaliau gimnazija taps šiuolaikiška savo infrastruktūra.
“Ugdymo kokybė tikrai pagerės: turėsime pačias moderniausias informacinių technologijų klases, kuriose vaikus bus galima supažindinti kad ir su nanotechnologijomis. Šiuolaikinės chemijos, fizikos, užsienio kalbų klasės turės pačią moderniausią infrastruktūrą. Didelės klasės su naujais suolais, naujausia įranga dar labiau pagerins ugdymą – besimokantys vaikai geriau supras procesus”, – neabejoja M.Jakobas.
Galiausiai visiškai pasikeis mokyklos aplinka: visus džiugins dvi aikštelės – mažojo futbolo ir krepšinio bei gražus renovuotas sodas. Beje, M.Jakobas priduria, kad jau rudenį parkelyje atsiras paminklas žydų gelbėtojai profesorei Onai Šimaitei. “Žydų bendruomenė taip atsidėkoja visiems, karo metu gelbėjusiems žydus. Tai mūsų moralinė atsakomybė”, – tikslina M.Jakobas.
Jis džiaugiasi viešosios ir privačios partnerystės praktika. Juk tris milijonus litų šiam projektui atriekė ne pelno siekianti žydų organizacija ORT. “Tai pirmas toks įvykis Lietuvos praktikoje. Bendruomenė mums padeda ir žada tą pagalbą ir ateityje. Investicija į švietimą – neįkainojama”, – neabejoja mokyklos direktorius.
Bendrovė “LitCon” – ne naujokė. Ji yra atlikusi dešimčių visiems žinomų pastatų rekonstrukciją. Vilniaus Š.Aleichemo ORT gimnazija – taip pat ne pirma bendrovės “LitCon” rekonstruojama švietimo įstaiga. Įmonės darbų sąraše – Vilniaus Žirmūnų gimnazijos, Paįstrio vidurinės mokyklos, Velžio gimnazijos ir Ėriškių pagrindinės mokyklos rekonstrukcija, Šilutės Vydūno gimnazijos pastato rekonstravimo darbai ir sporto salės statyba, Panevėžio M.Rimkevičaitės technologinės mokyklos rekonstrukcija. Rekonstruotas vaikų lopšelis-darželis Kuršėnuose, įrengtas stadionas prie Grigiškių “Šviesos” vidurinės mokyklos. Be to, rekonstruota Kazlų Rūdos pagrindinė mokykla, suremontuotos Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo studijų centro patalpos, rekonstruoti Aleksandro Stulginskio universiteto rūmai. “LitCon” taip pat gali pasigirti Kauno technologijos universiteto Nacionalinio atviros prieigos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centro “Santakos” mokslo slėnio statyba.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...