2011 Kovo 03

WikiLeaks

Assange’o advokatai užginčijo nutartį

veidas.lt

Tinklalapio “WikiLeaks” įkūrėjo Juliano Assange’o (Džuliano Asandžo) advokatai pateikė apeliaciją dėl teismo nutarties, jog jų klientas turi būti išduoti Švedijai, įtariančiai jį seksualiniais nusikaltimais.

Londono aukštojo teismo pareigūnai ketvirtadienį nurodė, kad apeliacija buvo pateikta, tačiau jos nagrinėjimo data dar nepaskirta.

Praeitą savaitę žemesnės instancijos teismo teisėjas nutarė, kad J.Assange’as turėtų būti išduotas Švedijai, kur jį dvi moterys kaltina veiksmais, prilygstančiais išžaginimui, taip pat seksualiniu priekabiavimu.

Teisėjas Howardas Riddle’as (Hovardas Ridlas) atmetė A.Assange’o advokatų argumentus, kad jų kliento teismas Švedijoje nebūtų sąžiningas.

J.Assange’o gynėjai taip pat abejojo dėl Švedijos teismo pareigūnų inicijuoto proceso ir teigė, kad jų klientas gali būti išduotas Vašingtonui, tiriančiam, ar “WikiLeaks” pažeidė JAV įstatymus, paviešindamas slaptus vyriausybės dokumentus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...