2012 Kovo 17

Arūnas Laurinaitis: „Kas bus suinteresuotas, kad dujos Lietuvą pasiektų palankiausiomis kainomis?“

veidas.lt


Kovo 23 d. numatomas neeilinis visuotinis „Klaipėdos naftos“ (KN) akcininkų susirinkimas, kuris pagrindinio įmonės akcininko – valstybės (70,6 proc.) valia greičiausiai pritars KN pasirašytai sutarčiai su „Hoegh LNG Ltd.“ dėl suskystintų gamtinių dujų (SGD) plaukiojančios saugyklos su dujinimo įrenginiu 10 metų nuomos, operavimo ir aptarnavimo. Taip pat bus siekiama akcininkų pritarimo, kad KN plaukiojančios saugyklos tiekėjui suteiktų iki 50 mln. JAV dolerių mokėjimo garantiją, o tam įmonė privalės įkeisti savo turtą.
„Achemos“ grupės, valdančios 10 proc. KN akcijų, viceprezidentas Arūnas Laurinaitis tvirtina, kad tokio dydžio paketas jiems neatvėrė netgi kelio prie informacijos apie KN statomą SGD terminalą. „Vyriausybės sprendimas didinti KN įstatinį kapitalą, įmonės balansan perduodant Subačiaus kuro bazę, yra ne kas kita, kaip bandymas sumažinti KN smulkiųjų akcininkų, taip pat ir „Achemos“ grupės, įtaką įmonės valdymui“, – pabrėžia A.Laurinaitis.
„Veido“ paklaustas, ar planuojama stambinti „Achemos“ grupės valdomą KN akcijų paketą, viceprezidentas atsakė nematąs reikalo to daryti: „Kadangi dividendai akcininkams nemokami, o pastatytas SGD terminalas bus dešimčiai metų perduotas operuoti norvegų įmonei, išeina, kas mes kažką dotuojame. Teisiškai vertinant, galėtume pagrindinį KN akcininką duoti į teismą už smulkiųjų akcininkų teisių pažeidinėjimą.“
A.Laurinaitis pripažino, kad derybos dėl sąlygų, kiek „Achemos“ grupei kainuotų KN terminalo paslaugos, tebevyksta. „Kol kas nematėme konkrečių skaičių, tad ir sutarties nesutikome pasirašyti, nors buvome raginami. O privalomas įpareigojimas dujų tiekimo įmonėms 25 proc. dujų įsigyti per terminalą apskritai kelia klausimų, ar SGD Lietuvai bus perkamos ir pristatomos pačiomis palankiausiomis sąlygomis. Kas bus tuo suinteresuotas, jei dujas iš terminalo pirkti taps privaloma?“ – klausia A.Laurinaitis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...