2013 Kovo 26

Arti dešimtadalio visų LSMU studentų – užsieniečiai

veidas.lt


Universitetai sulaukia vis daugiau užsieniečių studentų, nusprendusių Lietuvoje įgyti aukštojo mokslo diplomą. Pagal nuolat studijuojančių užsieniečių skaičių pirmauja Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, kuriame studijuoja net 511 užsieniečių (neskaitant laikinai atvykstančių pagal “Erasmus” ir kt. programas).

Be Klaipėdoje esančio tarptautinio universiteto LCC, kuriame studijuoja apie 300 užsieniečių, tarp lyderių taip pat patenka Vilniaus universitetas (….. užsienio studentai) ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (168).
LSMU užsienio studentai jau sudaro 8 proc. visų universiteto studentų, dauguma jų yra Švedijos, Ispanijos, Izraelio ir Libano piliečiai, atvykę į Lietuvą studijuoti medicinos ir odontologijos. Užsieniečių studentų LSMU vien per pastaruosius metus padaugėjo nuo 436 iki 511. „Tai, kad ES šalių piliečiai renkasi studijas anglų kalba mūsų universitete, rodo, kad studijų lygis yra gana geras“, – mano LSMU prorektorius studijoms prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.
Profesorius priduria, jog viena pagrindinių priežasčių, kodėl net tokių išsivysčiusių šalių, kaip Švedija, studentai važiuoja studijuoti į Lietuvą, yra ta, kad jų gimtosiose šalyse yra per mažai studijų vietų. Tiesa, jau ir LSMU nebepriima visų norinčių čia studijuoti užsieniečių, stojančių į populiariausias medicinos ar odontologijos studijas.
Užsienio studentai moka nemažą mokestį už studijas, tad universitetams tai gera galimybė papildyti biudžetą papildomomis pajamomis. Todėl Lietuvos universitetai skiria vis daugiau dėmesio savo studijų reklamai, samdo užsienio įmones, užsiimančias studentų pritraukimu, ir pan. Pasak R.Jurkevičiaus, tai atsiperka: „Uždirbama nemažai pinigų, iš kurių ne tik algos dėstytojams mokamos, bet ir tobulinamos studijos, atnaujinama infrastruktūra. Pernai iš universiteto uždirbtų lėšų atnaujinome vieną Odontologijos fakulteto kliniką – tam skyrėme apie 5 mln. Lt.“
Užsieniečiams vieni metai medicinos studijų LSMU atsieina 8300, VU – 8520 eurų. Studijuojantieji odontologiją LSMU moka dar daugiau – 9600 eurų per metus. Na, o, tarkim, studijuoti vadybą ir verslo administravimą VU kainuoja gerokai pigiau – 2600 eurų per metus.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-13-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...