2013 Lapkričio 20

Artėja XIX Tarptautinis S. Šimkaus chorų konkursas!

veidas.lt


Rodos, dar visai nesenai pasibaigė tradicinis XVIII tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas, o jau ant slenksčio XIX konkursas.

Šis konkursas po kruopelytę buvo užaugintas ir išpuoselėtas iki tarptautinio chorų konkurso kūrėjų Vytauto Blūšiaus, Roberto Varno, vėliau Algio Zaboro. Dabar šią estafetę, jausdama didžiulę atsakomybę už konkurso ateitį, perima dabartinė Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuro“ taryba.
Nuo 1976 m. vykstantis, turtingą istoriją turintis tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas yra gerai žinomas ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir Europoje. Konkursas įtrauktas į Europos chorų konkursų ir festivalių rejestrą, informacija apie jį skelbiama prestižiniame Europos chorų sąjungos periodiniame žurnale “Europa Cantat” bei Tarptautinės chorinės muzikos federacijos (International Federation for Choral Music, Choral Festival Network) internetinėje svetainėje. Konkursas yra šių organizacijų tikrasis narys.
Šis Konkursas, garsėjantis kaip solidus konkursas, į kurį atrenkami aukšto meninio lygio žinomi Lietuvos ir užsienio kolektyvai. Konkurso vertinimo komisijos darbe dalyvauja žymūs Lietuvos ir Europos chorvedžiai.
XIX tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas vyks š.m. lapkričio 22-24 dienomis Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36). Rengėjai – Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ ir Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos liaudies kultūros centras
Šių metų konkursas yra skirtas Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ 25-čiui.
Šiemet konkurse ketina dalyvauti 12 kolektyvų. Konkursu yra susidomėjusi Tarptautinė chorinės muzikos federacija bei Tarptautinės chorų konkursų ir festivalių organizacijos. Šiemetinio konkurso vertinimo komisijos pirmininkas – Pasaulio chorų žaidinių INTERKULTUR vienas iš steigėjų ir Meno vadovas, Tarptautinio Robert Schumann chorų konkurso Zwickau įkūrėjas ir meno vadovas prof. dr. Ralf Eisenbeiß (Vokietija). O komisijos vertinimo nariu bus – Tarptautinių chorų festivalių ir konkursų Voci Nei Chiostri ir Rimini meno vadovas, IFCM (Tarptautinės chorinės muzikos federacijos) leidžiamo žurnalo vyriausiasis redaktorius Dr. Andrea Angelini (Italija). Šie garbūs, tokio aukšto rango svečiai nėra atsitiktiniai parinkti. Jų atvykimas dirbti konkurse – tai tąsa konkurso pripažinimo tarptautinėje erdvėje ir yra susijęs su konkurso ateitimi, kad jis įgautų dar didesnį prestižą, dar daugiau sustiprėtų bei įsitvirtintų tarp pasaulinių konkursų. Žinoma, Klaipėdos miestui tai didžiulė ir išskirtinė garbė, o ir nemažesnė atsakomybė.
Šalia konkurso numatomi konkurso dalyvių koncertai ne tik Klaipėdoje, bet ir Kretingoje bei Palangoje. Be koncertų, vyks diskusija – seminaras prie apvalaus stalo konkurso dalyviams ir svečiams, kurį ves konkurso vertinimo komisija, numatomi ir kiti renginiai.
Tikimės sulaukti didelio žiūrovų dėmesio ir pačiame konkurse, ir konkurso dalyvių koncertuose, o diskusijose – seminare laukiame visų choro dirigentų, muzikos mokytojų bei norinčių daugiau sužinoti apie pasaulio ir Europos chorinę muziką bei jos aktualijas.
Konkurso išsamesnę informaciją galima rasti konkurso internetiniame puslapyje www.ssimkus.ku.lt  bei Klaipėdos savivaldybės tinklapyje www.klaipeda.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...