2010 Lapkričio 04

Tarnybos

Artėja VTAKT ir Narkotikų kontrolės departamento reorganizavimas

veidas.lt

Seime po svarstymo pritarta Tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos (VTAKT) ir Narkotikų kontrolės departamento pertvarką nuo kitų metų balandžio numatančių įstatymų pakeitimams.

Tam, kad įstatymų pataisos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, abiejų institucijų sujungimas “užkirstų kelią nelegaliai prekybai”.

Tuo tarpu socialdemokratas Juozas Olekas priekaištavo, kad naujasis departamentas “tolsta nuo sveikatos sistemos”.

“Žymiai daugiau nei surenkame akcizų iš alkoholio ir rūkalų išleidžiame tų žmonių, kurie dėl didelio alkoholio vartojimo ir rūkymo praranda galimybę dirbti ir suserga”, – kalbėjo J.Olekas.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Algirdas Sysas priekaištavo, kad jungiamos tarnybos, kur viena kontroliuoja legalų, o kita – nelegalų produktą.

“Kad bus viena buhaltere mažiau, ar vienu administratoriumi ir vairuotoju, kuris vežioja, tai ne tas taupymas”, – kalbėjo A. Sysas.

Bronius Pauža prognozuoja, kad Narkotikų kontrolės departamento reorganizavimu siekiama susilpninti kontrolę narkotikų srityje.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas priekaištavo, kad Narkotikų kontrolės departamentą siekiama pertvarkyti, kad jis dirbtų efektyviau: “Kodėl 11 tonų sunaudojama metadono? Narkotikų departamentas veikė ir jūsų manymu veikė efektyviai. Tai kodėl tokia situacija susidarė?”.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento strateginį veiklos planą tvirtintų socialinės apsaugos ir darbo, sveikatos apsaugos, švietimo ir mokslo bei vidaus reikalų ministrai bendru įsakymu, o metinį veiklos planą – Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vadovas, suderinęs su atitinkamų valdymo sričių ministrais.

Du kartus siūlymus VTAKT ir Narkotikų kontrolės departamentą sujungti į vieną Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą Seimas buvo atmetęs, tačiau iniciatoriams pataisas patobulinus vėl ėmė svarstyti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...