2014 Sausio 02

Argentinoje Benedikto Vanago laukė staigmena – išsikrovę automobilių akumuliatoriai

veidas.lt

Gedmanto Kropio nuotr.

Po beveik parą trukusio skrydžio į Buenos Aires „General Financing – Autopaslauga“ komandos nariai susidūrė su pirmomis Dakaro ralio ,,dovanomis“. Atsiimant techniką iš uosto, du Lietuvos ekipažo automobiliai iš keturių: „OSCarO3“ ir serviso sunkvežimis, nepajudėjo iš vietos.

„Automobiliai gana ilgai plaukė iš Europos į Pietų Ameriką. Kaip taisyklė, išsikrauna jų akumuliatoriai, patenka į juos vandens. Praktiškai nebuvo problemų tik su vienu mūsų automobiliu. Visus kitus reikėjo užvedinėti“, – pasakojo „General Financing – Autopaslauga“ media komandos vadovas Vitoldas Milius.

Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad organizatoriai automobiliuose paprasčiausiai neišjungė degimo, todėl jų akumuliatoriai išsikrovė.

„Mums tai nėra naujiena. Iš anksto buvome numatę, kad taip gali atsitikti, todėl buvome tam pasirengę. Nenorėdami rizikuoti technika, įsidėjome naujus akumuliatorius. Didžiosioms Dakaro komandoms taip nenutinka, nes jos specialiai anksčiau siunčia savo žmones. Mes to kol kas negalime sau leisti, tai problemas sprendžiame įsidėję naujus akumuliatorius“, – kalbėjo sportininkas.

Lietuvos komanda nuvyko apie 600 kilometrų į Rosarijų, antrą pagal dydį miestą Argentinoje.

„Smagu, vėl būti gimtinėje, tikiuosi mano žinios ir mokėjimas vietinės kalbos pravers Lietuvos ekipažui. Galiu degalinejė argenitieniškai pasisveikinti ir užpilti „OSCarO3“ automobiliui per du kartus 600 litrų“, – juokavo lietuviškai mokantis argentinietis Carlos Brebbia.
Mūsų šalies ekipažui diena prasidėjo 7 valandą vietos laiku. Lietuvoje tuo metu bus vidurdienis. Nuo pat ankstaus ryto technikai plušės prie „OSCar“ bolido, siekdami jį visiškai paruošti Dakaro ralio startui.

„Prieš išsiunčiant automobilį, mus pavedė tiekėjai. Reikia pakeisti šturmano kompiuterio daviklį, sutvarkyti gertuves. Turime dvidešimties smulkmenų sąrašą. Visą tai padarę, turėsime visišką komfortą ir busime pasiruošę visiškai startui“, – sakė B. Vanagas.

Dakaro lenktynės prasidės jau šį savaitgalį. Sausio 5 dieną Dakaro startas bus duotas Argentinoje, Rosarijuje, o sausio 18 dieną dalyviai finišuos Čilėje Valparaiso mieste.

Oficialus Dakaro puslapis www.dakar.com. Daugiau informacijos apie lenktynininką Benediktą Vanagą galima rasti oficialiame jo puslapyje www.benediktasvanagas.lt arba „Facebook“ puslapio profilyje „Benediktas Vanagas“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...