2011 Kovo 31

Turgūs

Ar pasitesins kasos aparatai?

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius teigia, kad kasos aparatų turguje parduodamiems maisto produktams efektyvumas bus įvertintas po poros metų.

Anot ministro pirmininko, tai yra standartinė procedūra, nereiškianti, kad Vyriausybė šį nutarimą atšauks. Interviu Žinių radijui A.Kubilius sakė, kad nebuvo suprastos naujojo ūkio viceministro Giedriaus Kadziausko žodžiai, neva kasos aparatai gali būti atšaukti.

“Naujojo viceministro žodžius, man rodos, ne visiškai teisingai interpretavo žiniasklaida, bent jau į straipsnių pavadinimus iškėlė ne visiškai teisingą interpretaciją. Dar kartą noriu pakartoti – nuo gegužės 1 dienos visose dengtose turgavietėse prekybai maisto produktais turės būti naudojami kasos aparatai”, – sakė premjeras.

Anot jo, smulkieji prekybininkai turėtų neapsigaudinėti jiems atstovaujančių asociacijos vadovų, kad to nebus.

“G.Kadziauskas pasakė vieną aiškų dalyką – pagal galiojančius teisės aktus, visiems įstatymams yra nustatoma peržiūros sistema, peržiūros mechanizmas, kad įgyvendinant vieną ar kitą teisės aktą po poros metų ar po metų, ar po trejų būtų atliekama analizė ir pasižiūrima, kaip sekėsi tokias nuostatas įgyvendinti, ar reikia kokių papildomų dar pataisų, ar papildomų instrumentų. Šiuo atžvilgiu, jo žodžiai apie tai, kad sprendimas dėl kasos aparatų kada nors bus papildomai nagrinėjamas reiškia tik tai, kad po poros metų mes atidžiai išanalizuosime visą situaciją ir tada spręsime, ar reikia kokių nors papildomų žingsnių, ko reikia, kad prekyba turguose būtų skaidri”, – sakė A. Kubilius

Vyriausybės posėdyje trečiadienį nepasitenkinimą G.Kadziausko mintimis išreiškė žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. Anot jo, po ūkio viceministro samprotavimų jis susitikimuose turi iš naujo įrodinėti, kad kasos apartai bus privalomi nuo gegužės 1 dienos ir Vyriausybė jų nesiruošia atšaukti.

G.Kadziauskas žiniasklaidai teigė, jog kasos aparatų turgavietėse įvedimas turėtų būti peržiūrimas, kad po kiek laiko būtų galima įvertinti, ar šie sprendimai pasiteisino.

“Kasos aparatų įvedimui turi būti taikomas tas peržiūrėjimo terminas. Ši priemonė kaip ir laikina, kadangi po kelerių metų reikėtų įvertinti tai, kas yra pasiekta”, – sakė G. Kadziauskas.

Vyriausybė vienam mėnesiui – iki gegužės 1 dienos – trečiadienį pratęsė terminą, per kurį kasos aparatus įsigiję turgaus prekiautojai galės už juos tikėtis šimtaprocentinės kompensacijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...