2011 Balandžio 23

Ataskaita

Ar pagrįstai giriasi Vyriausybė

veidas.lt

Premjeras Seime pristatė metinę Vyriausybės ataskaitą. Andrius Kubilius didžiuojasi, kad pernai Ministrų kabinetas sėkmingai tęsė kovą su krize, įgyvendino viešųjų finansų konsolidavimo, energetikos sektoriaus pertvarkos, apskričių reformos uždavinius. Vyriausybė tikrai verta pagyrimų už gebėjimus pritraukti investicijas, net tokių pasaulio gigantų kaip IBM ir “Western Union”. Pagaliau pradėjo veikti elektros birža. Pirmą kartą per visą valstybės istoriją suskaičiuotas valstybės turtas – paskelbta valstybės valdomų įmonių 2009 m. turto ataskaita. Reorganizuota Viešųjų pirkimų tarnyba. Laiku mokėtos socialinės išmokos, pensijos.

Premjeras didžiuojasi, kad atsigauna ekonomika: BVP, palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, augo tris ketvirčius iš eilės ir pastarąjį ketvirtį siekė 4,8 proc. O eksporto augimas spalio–gruodžio mėnesiais buvo didžiausias per dvidešimt su puse Lietuvos nepriklausomybės metų. A.Kubilius giriasi, kad sumažintas valdžios sektoriaus deficitas, kuris 2010 m. – ne didesnis kaip 8,1 proc. BVP, o šiais metais tikimasi 5,5 proc. (2009 m. buvo 9,1 proc. BVP).

Tačiau kai kur Vyriausybė save pergyrė. “Premjeras giriasi, kad suvaldė viešuosius finansus, tačiau tai padaryta mažinant pensijas ir išmokas negalės žmonėms. Didžiuojamasi, kad mažėja biudžeto deficitas, bet valstybės skola išaugo nuo 17 mlrd. Lt 2008 m. iki 36,6 mlrd. pernai gruodį”, – piktinasi socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius. Jis mano, kad neverta Vyriausybei prisirašyti nuopelnų dėl eksporto augimo, nes tai priklauso nuo šalių kaimynių atsigavimo. Socialdemokratą stebina, kad giriamasi, jog esame konkurencingi darbo rinkoje dėl menkų darbo pajamų, paprasčiau tariant, dėl mažų algų, kai kitos valstybės šį rodiklį gerina didindamos darbo našumą, diegdamos modernias technologijas. Pernai nepavyko sumažinti ir nedarbo. Opozicijos atstovas sako nieko neišgirdęs apie ekonomikos ilgalaikio skatinimo planus, racionaliai naudojant ES lėšas. Jį stebina, kad suskystintųjų dujų terminalą buvo žadėta baigti 2014 m., o dabar sakoma, kad tada tik prasidės statyba.

Vyriausybės pagyros apie sumažintą biurokratinę naštą smulkiajam ir vidutiniam verslui blanksta prieš Laisvosios rinkos instituto verslo apklausos duomenis, kad biurokratinė našta ne tik nesumažėjo, bet netgi išaugo.

O Seimo pirmininko pavaduotojos darbietės Virginijos Baltraitienės nuomone,  “tai buvo gyrimosi ataskaita, o ne ekonominės ir socialinės situacijos pliusų ir minusų, jų priežasčių analizė”.

Balandžio 26 d. rengiama speciali Seimo diskusija, po kurios Seimas gali priimti rezoliuciją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. sadokas sadokas rašo:

    Kubilius tik giriasi,kad viskas gerai,bet tai tik popieriuj.Realybej viskas kitaip tai rodo emigrantu skaicius


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...