2010 Rugsėjo 21

Ar mobiliosios technologijos pakeis mokymosi įpročius?

veidas.lt

Besidomintieji informacinių ir mobiliųjų technologijų įtaka jaunosios kartos įpročiams bei jų poreikiams turi puikią progą susitikti su mobiliųjų technologijų ir skaitmeninio turinio ekspertu Jon White (Jungtinė Karalystė). Jon White yra dirbęs ir konsultavęs tokias žymias kompanijas kaip Macmillan Education, DK International Licensing/ Penguin Group, Parthenon Publishing Group ir kt. Rugsėjo 23-25 dienomis Britų tarybos kvietimu Jon White svečiuosis Vilniuje.

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos ataskaitoje, paskelbtoje 2010 metų vasario mėnesį, teigiama, kad iki 2010 metų pabaigos naujų mobiliojo ryšio abonentų skaičius pasieks 400 milijonų. Taigi, pasaulyje iš viso bus per 5 milijardus tokio ryšio abonentų. Jon White teigia, kad asmeninių kompiuterių pramonė traukiasi, nes sparčiai besivystančių rinkų vartotojai teikia pirmenybę mobiliesiems prietaisams. Du trečdaliai žmonijos yra mobiliojo ryšio abonentai. J. White klausimas “Ar mes visi iš tikrųjų netrukus mokysimės iš mažo 5 ar 6 centimetrų ekrano?” intriguoja ne vieną švietimo strategą.

Rugsėjo 23 d. 16.30–17.30 val. Vilniaus universitete (Mažoji aula, VU Centriniai rūmai, Universiteto g. 3, Vilnius) Jon White skaitys plenarinį pranešimą “Švietimo ateitis mažinant skaitmeninę atskirtį” tarptautinėje taikomosios kalbotyros konferencijoje “Kalbos ir žmonės: dialogai ir kontaktai”. Konferenciją organizuoja VU Lituanistinių studijų katedra.

Rugsėjo 24 d. 10.00–12.00 val. Švietimo ir mokslo ministerijos Ovaliojoje salėje (A. Volano g. 2/7, Vilnius) vyks diskusija “Mobiliosios technologijos efektyviam mokymuisi”, kurioje kartu su ekspertu Jon White kviečiama pasvarstyti apie pasirengimą technologinių naujovių keliamiems iššūkiams ir kaip šios naujovės gali pasitarnauti veiksmingam mokymui(si).

Rugsėjo 25 d. 11.00–12.30 val. Jon White pasveikins Britų tarybos ir Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijos konkurso “Go Digital” (žr. www.britishcouncil.lt), skirto Europos kalbų dienai, nugalėtojus. Konkurso dalyviai ir nugalėtojai bus pagerbti Britų taryboje (Verslo centras 2000, Jogailos g. 4, Vilnius).

Papildoma informacija: visi renginiai yra vieši. Norintieji dalyvauti diskusijoje, kuri vyks Švietimo ir mokslo ministerijoje, kviečiami registruotis el. pašto adresu Irena.Raudiene@smm.lt.

Apie Britų tarybą

Britų taryba yra Jungtinės Karalystės tarptautinė kultūros ir švietimo organizacija, veikianti 110 pasaulio šalių. Meno, švietimo ir mokymo, mokslo ir technologijų srityse Britų taryba kasmet pasiekia daugiau nei 85 milijonus žmonių.

Britų tarybos kuriamos mokymosi priemonės anglų kalbai mokytis yra naujoviškos ir visiems prieinamos. Be interaktyvių užduočių ir žaidimų, Britų tarybos “LearnEnglish” tinklalapyje (http://learnenglish.britishcouncil.org/en) galite parsisiųsti anglų kalbos programas, skirtas “iPhone” ir “Android” formatams.

Jon White konsultuoja Britų tarybos komandą, kuriančią skaitmeninius produktus anglų kalbai mokytis, skirtus mobilioms technologijoms.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...