2012 Gegužės 11

Ar „Sidabrinis kiaušinis“ vėl atiteks „Skalvijos“ kino akademijai?

veidas.lt


„Skalvijos“ kino akademijos studenčių Marijos Stonytės ir Marijos Kavtaradzės sėkmę lietuviško kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė’11“ šiemet tikisi pakartoti ir Džiugas Šėma.

Jo trumpo metro diplominis filmas „Jo silikoninė siela“ pretenduoja tapti geriausiu metų studentišku darbu. Palaikyti jaunąjį režisierių „Skalvijos“ kino centras kviečia gegužės 13 d. nuo 21 val. Kino centre bus tiesiogiai retransliuojama (LTV) tiesioginė Lietuvos kino ir televizijos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė‘12“ceremonija.
Dėl „Sidabrinio kiaušinio“ su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentais besivaržantis Dž. Šėma tikina, kad filmo idėja nusileido tarsi „perkūnas iš giedro dangaus“. Pradedantyjį kino režisierių įkvėpė „Skalvijos“ kino akademijos dėstytojo Andriaus Paškevičiaus tinklaraščio užrašai.
Filmo „Jo silikoninė siela“ siužetas sukasi apie jauną studentą Andrių, kuris nieko nesiekia, neturi jokio gyvenimo tikslo. Dienas jis leidžia gerdamas alų ir aprašinėdamas savo nelaimes dienoraštyje. Kai vaikiną atstumia mergina, jis panyra į dar gilesnę duobę.
„Kai kurie mano draugai, pažįstami nuolat viskuo skundžiasi, tačiau nieko nedaro, kad pakeistų situaciją. Todėl ir užsibrėžiau sukurti filmą apie tokį vyruką. Man pačiam tuo metu buvo labai sunkūs metai, mano gyvenime absoliučiai nieko nevyko, o juk filmai dažnai kuriami apie tai, kas išgyvenama“, – kalba buvęs„Skalvijos“ kino akademijos studentas.
„Jo silikoninė siela“ yra pirmasis Dž. Šėmos filmas, kurį šis sukūrė su profesionaliais aktoriais. Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje kino studijas tęsiantis režisierius tikina išmokęs bendrauti su aktoriais, tiksliau pasakyti, ko iš jų norintis, ir būti pasiruošęs įvairiems netikėtumams bei iššūkiams. Pernai „Skalvijos“ kino akademijos vaidybinio kino kursą baigęs Dž. Šėma visus ateities planus sieja su kinu ir džiaugiasi atsiveriančiomis galimybėmis.
„Man patinka tai, kad per Tim‘o Burton‘o filmo premjerą turiu galimybę pamatyti Džonį Depą gyvai ir priversti šiek tiek pavydėti kitus. Man patinka, kad filmavimų metu galiu netikėtai susipažinti su žmogumi, kuris dirba prie naujojo Džeimso Bondo filmo, arba tai, kad vienas iš universiteto dėstytojų yra dirbęs su garsiuoju S. Kubriku. Tada supranti, kad viskas yra tavo panosėje, tik reikia sugebėt tai pasiekti“, – su entuziazmu gyvenimo Didžiojoje Britanijoje įspūdžiais dalijasi Dž. Šėma.
2007 m. įkurtą Skalvijos kino akademiją baigė jau ne vienas jaunuolis, sėkmingai studijuojantis ne tik gimtojoje Vilniaus LMTA (Muzikos teatro ir kino akademija), bet ir Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, Rusijoje. Akademijoje kviečiami mokytis mėgstantys kiną ir jį norintys kurti vyresnių klasių moksleiviai. Jie gali pasirinkti vieną iš trijų akademijoje dėstomų vaidybinio, dokumentinio, kino teorijos ir analizės kursų. Akademija taip pat rengia įvairias kūrybines kino dirbtuves ir stovyklas.
Filmą „Jo silikoninė siela“ galima pasižiūrėti http://vimeo.com/30265494

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...