2016 Rugsėjo 01

BANKAI

Ar „Nordea“ ir DNB bankų jungimasis Baltijos šalyse bus naudingas klientams?

veidas.lt

BFL nuotr.

 

Du ekspertai, dvi nuomonės. DNB Baltijos šalių padalinio vadovas Matsas Wermelinas sako, kad kuo didesnis bankas, tuo platesnis skyrių tinklas, didesnė paslaugų įvairovė ir spartesnis paslaugų bei aptarnavimo vystymas. O štai Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas nevyniodamas į vatą rėžia, kad jau geriau du bankai iš Švedijos ir Norvegijos, o ne vienas iš Estijos.


DNB Baltijos šalių padalinio vadovas Matsas Wermelinas:

M.Wermelin, deLFI nuotr.

Daugiau nei 70 padalinių Baltijos šalyse turintis DNB šiame regione turi 1800 darbuotojų. Esame stipresni Lietuvoje, tačiau „Nordea“ geriau matomas Estijoje. O Latvijoje ir vieno, ir kito banko pozicijos yra neblogos. Tačiau ir vieni, ir kiti privalome mažinti sąnaudas, kad pasirengtume bankų rinkos ateityje laukiantiems iššūkiams. Tai leis pasiūlyti rinkai konkurencingesnių produktų.

Mastas šiandien bankininkystei yra svarbiausias iššūkis, nes didesni bankai gali efektyviau išnaudoti resursus. Naujasis bankas bus geriau pasirengęs didėjančiai konkurencijai regione ir išnaudoti mastą tam, kad taptų pagrindiniu banku verslui, klientams ir partneriams Baltijos šalyse. Šių bankų verslo, privačios ir mažmeninės bankininkystės klientams veiklos suvienijimas bus naudingas, nes užtikrins platesnį skyrių tinklą, didesnę paslaugų įvairovę ir spartesnį paslaugų bei aptarnavimo vystymą. Naujasis bankas bus savarankiškas, ambicingas ir geriausias šiaurietiško verslo tradicijas išlaikantis bankas. Todėl Baltijos šalių klientams naujo rinkos žaidėjo atsiradimas neabejotinai išeis į naudą.*  n

 

Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas:

S.Kropas, BFL nuotr.

Sunku pasakyti, ar ilgalaikėje perspektyvoje Lietuvos klientai iš naujo banko gimimo turės naudos: viskas priklausys nuo jo pasirinktos strategijos. Šiaip ar taip, vykstantis procesas iš esmės reiškia, kad du dideli ir stiprūs skandinaviški bankai – švedų „Nordea“ ir norvegų „DnB“ – pasitraukia iš Lietuvos. Taigi mūsų klientai nebegalės tikėtis produktų, adekvačių Švedijoje ir Norvegijoje jų siūlomiems produktams.

Praktiškai vietoj dviejų stiprių skandinaviškų bankų Baltijos šalyse atsiranda vienas estiškas, tad lieka mažiau konkurencijos. Kadangi platesniame regioniniame kontekste naujokas bus smulkesnis už abu jo užnugaryje stovėsiančius ir toliau tarpusavyje konkuruosiančius bankus, tikėtis teigiamo sinergijos efekto klientams sudėtinga. Indėlių saugumo garantijų irgi nepadaugės: jas naujojo banko klientams ir toliau teiks Indėlių draudimo fondas. Bet kadangi vietoj vieno banko skyriaus ir kito banko filialo nuo šiol veiks vieno banko filialas, tikėtina, kad mažės įmokos į Lietuvos biudžetą, Socialinio draudimo ir Indėlių draudimo fondus. Nes konsoliduojant aptarnavimo tinklą ir naikinant veiklą dubliuojančius anksčiau veikusių bankų padalinius neišvengiamai sumažės bankininkystės sektoriuje Lietuvoje dirbančių žmonių.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...