2011 Vasario 04

Politika

Aptarti saugumo klausimų į Miuncheną vyksta Lietuvos prezidentė ir ministrė

veidas.lt

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė penktadienį išvyksta į Miuncheno saugumo konferenciją, kur bus aptariami transatlantinio saugumo klausimai.

Renginys vyksta tuo metu, kai vis garsiau kalbama apie aktyvesnį Rusijos ir NATO bendradarbiavimą, kuris kelia nerimą kai kuriems Lietuvos pareigūnams.

Konferencijos išvakarėse Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas perspėjo, kad jeigu Rusijai ir NATO nepavyks susitarti dėl bendros priešraketinės gynybos sistemos kūrimo Europoje, Maskva bus priversta imtis žingsnių apginti savo saugumą.

Miunchene Jungtinės Valstijos ir Rusija apsikeis ratifikaciniais raštais dėl strateginę branduolinę ginkluotę ribojančios sutarties.

Lietuvos krašto apsaugos ministerija pranešė, kad R.Juknevičienė Miunchene ketina daug dėmesio skirti ir įprastinės ginkluotės Europoje sutarties režimui.

Pernai D.Grybauskaitė buvo pareiškusi, kad JAV ir Rusijos derybos dėl nusiginklavimo galėjo neatitikti Baltijos šalių regiono interesų.

Į Miuncheną ketina atvykti JAV ir Rusijos diplomatijos vadovai Hillary Clinton (Hilari Klinton) bei S.Lavrovas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas (Ban Kimunas).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...